další články z kategorie Neobvyklé příběhy Čtyřlístku
Příběhy z leporel

Příběhy z leporel Příběh z leporel a rozkládacího kolotoče se Čtyřlístkem.


Čtěte také:
Leporela apod.
Orbis dětem

Jak se Čtyřlístek octl u moře
Orbis dětem: Čtyřlístek (neprodejná reklamní brožurka, 1972 nebo 1973)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček
Fifi posílá od moře telegram kamarádům ze Čtyřlístku. Vzkaz zní "KANARRADJIOLOUPANAJADRA NUTNEJSOUNAPOLICIUJEHLICNA HORE - FIFINA". Kluci telegram luští a vyjde jim, že Fifi byla na Jadranu oloupena piráty. Kluci se vydávají k moři na Myšpulínově skládacím vrtulníku. Fifinka se diví, proč kluci přiletěli, v telegramu přece psala jen o tom, že mají krmit kanára - "Kanár rád jí oloupaná jádra. Nutné! Jsou na polici u jehlic nahoře." Bobík je chvíli dopálen, ale když už jsou u moře, ulebedí se všichni na do písku na pláži pod slunečník a jsou rádi, že jsou zase spolu.
Cirkus
Cirkus (rozkládací kolotoč, 1982)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček
Čtyřlístek si otevřel cirkus a svolává publikum. Nejdřív je nutno umýt slona a pak už začíná představení. Jako první vystoupí Myšpulín, krotitel divokých šelem. Šelmy hrají kamarádi v přestrojení - lev Fifinka, levhart Pinďa a medvěd Bobík. Další číslo - Myšpulín vznášející se na gejzíru vody a Pinďa, který se umí potopit na 5 minut bez dýchání. Potom vystupuje Čtyřlístek v kostýmech klaunů. A to už přijíždí krasojezdkyně Fifinka na koni sestaveném z Bobíka a Pindi. Pinďa se nebojí a nechá se pro velkolepé číslo vystřelit z děla. A jako poslední atrakce - jízda na motorce s medvědem Bobíkem. Cirkus sice končí, ale hrát může stále dokola, pokud si ze sešitu sestavíte kolotoč.
Čtyřlístek se představuje
Čtyřlístek se představuje (leporelo, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček
Hrdinové ze Čtyřlístku v Třeskoprskách sklízejí zeleninu na zahradě. Ve chvíli, kdy vyjde z domku Fifinka s bábovkou, Pinďa zalévá slunečnici, Myšpulín se rozhlíží z vikýře dalekohledem a Bobík cvičí na stromě, všimneme si na střeše garáže Zádrhela. Dále pokračuje "obyčejný den" Čtyřlístku, kdy chystá Myšpulín vynálezy nebo opravuje staré, Bobík hubne, Pinďa staví pirátskou loď ze sirek a Fifinka peče koláče. Potom následuje malování, další práce na zahradě, Vánoce, zimní sporty a navštívíme půdu domku, kde Pinďa studuje mapu hvězdné oblohy a Myšpulín zkouší nový létající stroj.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Tereza ČeňkováTereza Čeňková Test pro ČtyřlístčanyTest pro Čtyřlístčany ZvonečkyZvonečky Stejnojmenné příběhyStejnojmenné příběhy Nultý dílNultý díl
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru