další články z kategorie Nečtyřlístkový Němeček
Lapka a Ťapka (Němeček)

Lapka a Ťapka (Němeček) Seriál s jedostránkovými příběhy pejsků Lapky a Ťapky se vycházel v nepravidelně se objevující osmistránkové všité příloze České státní pojišťovny v časopise ABC. Příběhy upozorňují na nebezpečí, se kterými se děti mohou setkat, pokud jsou nepozorné nebo neznalé. Autor příběhů není uveden, dokonce ani ilustrátor, ale styl Jaroslava Němečka je nezpochybnitelný.
Vyšly celkem 4 němečkovské díly v ročnících 20 až 22 (v letech 1976-1978).
Seriál má ještě jeden další díl v ABC, kreslený někým jiným, dále jeden oficiálně nevydaný díl nakreslený Kájou Saudkem, několik kreslených brožurek, gramofonovou desku a večerníček také od jiných ilustrátorů - více v článku Dobrodružství Lapky a Ťapky.

Čtěte také:
ABC (čísla s Lapkou a Ťapkou)
Dobrodružství Lapky a Ťapky (seriál a večerníček od různých autorů)
1. Lapka a Ťapka
ABC (ročník 20, číslo 19, 1976)
nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Lapka má chuť na smaženici, proto vyrazí s Ťapkou na houby. Lapka se nejdřív než houbami zabývá spíš dotěrným zajícem, pak ale začne konečně sbírat. V houbách se ale nevyzná a sbírá i muchomůrky. Naštěstí Ťapka ví, jaké houby jsou jedlé. A kdyby ne, má po ruce atlas hub.
2. Lapka a Ťapka
ABC (ročník 21, číslo 8, 1976)
nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Ťapka a Lapka lyžují na horách. Lapka se nechá vyprovokovat zajícem k jízdě na nebezpečné sjezdovce. Skutálí se s lavinou dolů a zraní se. Horská služba Lapku odváží, Ťapka mu dává na cestu brožurku - pokyny horské služby.
3. Lapka a Ťapka
ABC (ročník 21, číslo 21, 1977)
nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Ťapka s Lapkou sjíždějí na kánoi jez. Lapka si nedá říct a nevezme si na sebe záchranou vestu. Při projíždění nebezpečným jezem spadnou oba do vody. Ťapka pluje bezpečně nadnášena vestou a hubuje Lapku, aby příště nelezl tam kam se nemá. Zajíc v kánoi dodává, že se má Lapka naučit taky pořádně plavat.
4. Lapka a Ťapka
ABC (ročník 22, číslo 24, 1978)
nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Ťapka a Lapka stanují na louce. Lapka uklidňuje Ťapku, že je to povoleno. Lapka vaří jídlo, ale radši honí protivného zajíce, než aby dával pozor na oheň, který se brzy rozroste. S Ťapkou tak tak oheň uhasí. Hajný Ťapku s Lapkou vyhání, tady se nesmí stanovat. Ťapka hubuje Lapku, stanovat se smí jen na vyhrazených místech.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Zelinka a PralinkaZelinka a Pralinka Letní poštovní detektivkaLetní poštovní detektivka HrníčkyHrníčky Počet a seznam příběhůPočet a seznam příběhů První půlstoletíPrvní půlstoletí
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru