wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2018

Ahoj, tady Fifi (seriál)

Ahoj, tady Fifi (seriál) Od roku 2011 vychází ve Čtyřlístku Speciál kromě hlavního seriálu čtyřlístku i jiné seriály a jednostránkový seriál Ahoj, tady Fifi, který píše a kreslí Jaroslav Němeček (výjimečně 1 díl napsal Richard Svitalský). Podle popisu na obálce čísla 1/2001 je to seriál "extra pro malé slečny" v hlavní roli s Fifinkou. Bobík, Pinďa a Myšpulín vystupují v příběhu taky, ale minimálně - jako vedlejší postavy.
V půlce roku 2012 začal vycházet nový časopis Ahoj, tady Fifi. Seriál vychází zároveň v něm, ale v rozsahu 10 stran, od roku 2014 jen 8 stran.
Seriál vypráví o příhodách Fifinky a její kobylky Mišel.

Čtěte také:
Ahoj, tady Fifi (časopis)


píše Jaroslav Němeček
píše Richard Svitalský
píše Olga Tesařová
kreslí Jaroslav Němeček

počet dílů: 47
počet stran celkem: 197
v Čtyřlístku Speciál: 1/2011- (2011- )
v Ahoj, tady Fifi: 1- (2012- )v časopisu Čtyřlístek Speciál

píše Jaroslav Němeček (1-19, 21- )
píše Richard Svitalský (20)
kreslí Jaroslav Němeček
počet dílů: 27
počet stran celkem: 29
v Čtyřlístku Speciál: 1/2011- (2011- )
1. Ahoj, tady Fifi
Unesená Fifinka (Čtyřlístek Speciál 1/2011)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Kluci si chtějí v neděli pospat, zatímco Fifinka má první hodinu v jezdeckém klubu. Ve stájích se ohlásí jako nová krasojezdkyně, jenže začít musí úplně od začátku. Musí zamést, nanosit seno, přinést vodu a vyhřebelcovat kobylku Mišel. Když se stájník nekouká, zkusí si Fifinka na Mišelku vyskočit a projet se. Jenže kůň se nedá a Fifinku shodí přímo na zadek. Stájník se Fifince směje, že první hodina krasojezdectví skončila. Mišel se zubí a říká Fifince, že po pár lekcích budou dvojka. Fifinka to bere.
2. Ahoj, tady Fifi
Pekelná dovolená (Čtyřlístek Speciál 2/2011)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Petr ze stájí jde česat třešně, než je sežerou ptáci. Žebřík mu ze stromu spadne přímo na plot, kde se převrátí na druhou stranu. Petr zůstane v žebříku zaklíněn vzhůru nohama. Fifinka musí Petra zachránit. Zapřáhne Mišelku a žebřík vytáhne zpátky. Petr jako poděkování vystaví Mišelce krásný diplom "čestný titul - kůň záchranář".
3. Ahoj, tady Fifi
Ještěří hora (Čtyřlístek Speciál 3/2011)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Fifinka má noční službu. Do stáje vtrhne lupič, krade sedlo a nakonec ještě zapálí seno. Fifinka si s požárem neporadí, ale Mišelka ano - šikovně kopne do kýblů s vodou a zadusí oheň. Jedno z věder skončí i zloději naražené na hlavě. "Ve stájích se cizí člověk snadno dostane do maléru," říká Fifinka a zavolá na policii, která si hned pro lumpa přijíždí.
4. Ahoj, tady Fifi
Rodeo na farmě (Čtyřlístek Speciál 4/2011)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Ke stájím se řítí ve svém bouráku Richard. Dnes to je slavný fotbalista, ale dříve chodil do klubu Zlatá podkova, kam teď patří Fifinka. Fifi nabídne Richardovi projížďku na kobylce Saly. Náfuka Richard odsekne, že nemá zájem, v autě je mnohem rychlejší a ujíždí pryč. Z dálky je slyšet rána. Fifinka na Mišelce uhání na pomoc Richardovi, který přehlédl příkop a narazil do stromu. Otřesený Richard s rozbitým autem prosí o návrat do jezdeckého klubu.
5. Ahoj, tady Fifi
Pra pra automobil (Čtyřlístek Speciál 1/2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Fifinka se s Mišelkou připravuje na vyřazovací klubové závody, i kamarádi ze Čtyřlístku přišli fandit. Fifinčin protivník chce vyhrát za každou cenu, tak svému koni Divočákovi nasype obroku, zatímco Mišelce vhodí do sena uspávací prášky. Když se Mišelka nedívá, sežere neurvalý Divočák i její seno. Při závodech jede Fifi na Mišel skvěle, zatímco protivník na Divočákovi se pomalu plazí. Naštvaný Divočák svého jezdce odkopne kopyty.
(chybně vybarvený Divočák je většinu příběhu bíly jako Mišel, až na konci je najednou hnědý)
6. Ahoj, tady Fifi
Medaile se nenajde (Čtyřlístek Speciál 2/2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Kolemjdoucí muž vidí Fifinku jak jede na Mišelce přes překážky. Takového koně musí mít, takového bělouše potřebuje do svého týmu. Nabízí Fifince obrovské peníze, bude z ní boháč. A kůň bude v cirkuse Eskapádo dělat piruety a salta mortále. Fifinka odmítne a brzy ji neústupný muž naštve. Muž vyhrožuje, že když Fifinka koně neprodá, tak si ho vezme. Mišelka muže nakopne a ten míří saltem mortále ve svém novém obleku přímo do hnoje. Muž má ostudu a Fifi ho s úsměvem vyprovází, a ať pozdravuje v cirkuse.
7. Ahoj, tady Fifi
Čtyři za jednoho (Čtyřlístek Speciál 3/2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Fifinka upozorňuje Mišelku, aby si uklidila a učesala se, protože dostane ve stájích souseda. Nabručená klisna nemíní nic takového udělat. Když ale spatří černého koně Bleska, okamžitě se zastydí, že se neupravila a neuklidila. Fifinka Mišelku uklidňuje, objedná ji na zítra na trvalou.
8. Ahoj, tady Fifi
Zkáza tety Vynálezy (Čtyřlístek Speciál 4/2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Mišelka bude mít narozeniny. Fifinka ji ozdobí květinami a jde si pro foťák v mobilu. Mišel se ohání po otravné vose, čímž si ale veškerou parádu ze sebe strhá a ještě se rozcuchá. Fifinka přiběhne s foťákem a diví se, proč Mišel vypadá jako strašidlo.
9. Ahoj, tady Fifi
Zapletený popleta (Čtyřlístek Speciál 1/2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Večer u táboráku hraje Bobík na kytaru a zpívá, Mišelka už to nemůže vydržet. Ráno Fifinka budí kluky, kobylka se ztratila. Myšpulín si zapálí dýmku, pozoruje stopy pod lupou a hraje na housle - hraje si na Sherlocka a chvástá se, že vyřeší všechny případy. Fifinka najde Mišelku schovanou v seně, děsný zpěv ji zahnal pryč. Ale Myšpulínova holmesovská hra na housle bude ještě horší.
10. Ahoj, tady Fifi
Šifra mistra tiskaře (Čtyřlístek Speciál 2/2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Mišelka má narozeniny. Fifinka vytiskla obrázky z kytičkami a motýlky na ozdobu stáje. Tiskárna je jen černobílá, Čtyřlístek proto ručně dobarvuje obrázky. Mišelka je z výzdoby nadšená a diví se, že mají kamarádi barevnou tiskárnu. Ve skutečnosti každý ze Čtyřlístku maloval jednou barvou, Bobík má celé ruce od modré barvy.
11. Ahoj, tady Fifi
Zelený tárip (Čtyřlístek Speciál 3/2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Za vítězství v závodě bude dávat Fifinka Mišelce za odměnu každý večer křupavý rohlík. Mišelka si nechává rohlík na ráno, jenže rozhlík do rána zmizel. Na další noc připraví Fifi a Myšelka vodní past na zloděje. Past sklapne, zloděj je zlit vodou. Zlodějem je náměsíčná Mišel.
12. Ahoj, tady Fifi
Ztracený poklad (Čtyřlístek Speciál 4/2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Fifinka s Mišelkou pozorují na Uhelném vrchu západ slunce, když si všimnou, že nedaleko hoří les. Rychle přiběhnou na místo, kde dva kluci táborníci přiznávají, že jim vítr rozfoukal ohníček a neštěstí bylo na světě. Požár vlastními silami uhasit nedovedou. Fifi namočí deku v říčce Šuměnce, s táborníky nasednou na kobylku a prchají před požárem. Fifi zavolá na pomoc dobrovolné hasiče - kluky ze Čtyřlístku. Požár je uhašen a táborníci za trest budou muset vysázet tisíc nových stromků.
13. Ahoj, tady Fifi
Tajná mise (Čtyřlístek Speciál 1/2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Táborníci, kteří zavinili požár, dostali od myslivce úkol - během dvou dnů vysázet fůru stromků. Kluci to nemůžou stihnout, i když zavolají na pomoc ďábla s čertíky, ke kterým se kvůli rovnováze v přírodě přidá i anděl s andělíčky. Čtyřlístek přijde ráno na kontrolu, hotová není ani půlka, unavení jsou táborníci, čerti i andělé. Čtyřlístek zavolá na pomoc strašidla z Bezzubu a hned jde všechno rychleji. Myslivec je s dílem spokojen a do roka zase místo obroste.
14. Ahoj, tady Fifi
Překvapení v opeře (Čtyřlístek Speciál 2/2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Přichází velký vítr. Koníci ve stáji s Fifinkou jsou v klidu, střechu včera opravovali a vydrží. Ale zvířátka v lese pokládala za zbytečnost vyspravit si krmelec. V dešti přicházejí požádat o přístřeší. Koníci ani Fifinka přece nenechají zvířátka v nouzi, i když měla myslet dopředu. Kamarádi ze Čtyřlístku pomůžou domečku v lese opravit.
15. Ahoj, tady Fifi
Do hlubin oceánu (Čtyřlístek Speciál 3/2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Všichni trénují na parkur, jen Saly lenoší. Zato zapřažená Mišelka na podzim oře, na jaře seje, v létě sklízí a potom vyhrává terénní závody jako nic, podle hesla těžko na poli, lehko při závodech.
16. Ahoj, tady Fifi
Pohádkový svět (Čtyřlístek Speciál 4/2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Galerie Třeskoprsky pořádá výstavu Podzim u nás. Úvodní přednášku zajistí akad. mal. Myšpulín. Svoje výtvory předvádějí i koníci. Mišelka se svým zarámovaným zrcadlem přesně vystihla podobu Saly, když se na "obraz" náhodou Saly dívá. A Saly zase předvedla zcela bílé plátno - má představovat louku farmy. Sníh ještě nepadal, ale umělec musí předbíhat dobu.
17. Ahoj, tady Fifi
Pozor, natáčíme! (Čtyřlístek Speciál 1/2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
U stájí se natáčí dobrodružný film, Mišel se Sally budou hlavní hrdinky. Strašně dlouho se líčí, až začne pršet a klisny zmoknou. Jsou z toho nešťastné, kameraman vše točí. Později jsou v kině všichni nadšení, je to prima veselohra i doják.
18. Ahoj, tady Fifi
Hokej, to je hra! (Čtyřlístek Speciál 2/2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Vyhlašuje se soutěž o nejkrásnější zahradu. Sousedi divočáci se chlubí, že jsou přeborníci na louky a zahrady. Fifinka se Sally a Mišel zasadily spoustu krásných květin, divočáci jim ale vše zryjí. Fifi s koni namalují květinový látkový přehoz, kterým zahradu pokryjí a vyhrávají soutěž.
19. Ahoj, tady Fifi
Jedeme na safari (Čtyřlístek Speciál 3/2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Na farmu přivezou zebru. Mišelka a Sally se najednou cití nahé. Fifinka jim musí namalovat barvou pruhy, aby se cítily pohodlně a mohly se se zebrou bavit.
20. Ahoj, tady Fifi
Dobyvatelé pólů (Čtyřlístek Speciál 4/2015)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Myšelka nastaví záda, aby Fifinka mohla vylézt jako po žebříku pro poslední jablko na stromě. Fifinka ale spadne přímo na koš s jablky a rozdrtí je na kaši. Fifinka chce zachránit situaci tím, že upeče závin.
21. Ahoj, tady Fifi
Věrný kamarád (Čtyřlístek Speciál 1/2016)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Na farmě je nová fenka Foxi a chce jít na procházku. Hlídací pes ji nepustí. Foxi má balónek, toho se sice hlídač nebojí, ale z prásknutí po jeho přefouknutí a propíchnutí se vyděsí. A Foxi má cestu do světa volnou.
22. Ahoj, tady Fifi
Čáry, máry, magie! (Čtyřlístek Speciál 2/2016)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Fifinka jde do školy kouzel, malá fenka Foxi má zatím hlídat dům. Foxi najde čarodějnou knihu a hůlku a přeje si být velká, aby dům uhlídala. Po kouzle je ale obrovská jako celý domek. Naštěstí Fifi ví, jak kouzlo zrušit - stačí ho říct pozpátku.
23. Ahoj, tady Fifi
Na střeše světa (Čtyřlístek Speciál 4/2016)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Fifinka nemůže v noci usnout, tak počítá ovečky. Ráno má fenka Foxi pro Fifinku překvapení - sehnala patnáct ovcí, to aby se Fifince dobře usínalo.
24. Ahoj, tady Fifi
Tajemství šéfkuchaře (Čtyřlístek Speciál 1/2017)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Fifinka dá kuře do trouby a jdou se s Foxi koukat na televizní pořad. V něm se dozvídají, co jí ke snídani anglická královna, co je na oběd za polárním kruhem nebo jak vypadá svačina na ostrově Papu Papu Papu. A co bude dnes k večeři od Fifinky? Z kuchyně je cítit kouř, večeře se spálila. Nevadí, po páté hodině je každé jídlo nezdravé.
25. S Foxi v zoo
Kamarádi ze zoo (Čtyřlístek Speciál 2/2017)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Do zoo mají přivézt nového kamaráda a bude "nej". S Foxi poznávají v zoo staré známé - nejtěžšího slona, nejhravějšího lachtana, nejpomalejšího lenochoda, nejpruhovanější zebry, nejkrásnější pávy a i ostatní zvířátka jsou nej. A kdo je tedy nový? Nejdelší balík a v něm žirafa naležato!
26. Foxi a Leonidka
Vzhůru ke hvězdám (Čtyřlístek Speciál 3/2017)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
V září sledují Fifi s Foxi padající hvězdy zvané leonidy. Jedna obživlá hvězda spadne zrovna nedaleko. Jmenuje se Leonidka a brečí, že si umazala šaty. Foxi já šaty vypere, Fifi usuší a hvězda může zpátky na oblohu, přiletí zase za rok.
27. Foxi malířkou
Duhová paleta (Čtyřlístek Speciál 4/2017)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Foxi maluje portréty Fifinky. Fifinka prosí, aby na obrazech byly vidět i její myšlenky. Foxi nakreslí čtyři obrazy. Na prvním je Myšpulín, který si zabouchl dveře. Na druhém Pinďa s připálenou omeletou. Na třetím Bobík vyjídající ledničku. A na čtvrtém je zobrazena Fifinka, která běží zachránit, co se dá. Fifinčiny myšlenky se zkrátka na jedno plátno nevejdou.v časopisu Ahoj, tady Fifi

píše Jaroslav Němeček
kreslí Jaroslav Němeček (1-14), Olga Tesařová (15- )
počet dílů: 20
počet stran celkem: 168
v Ahoj, tady Fifi: 1- (2012- )
atf01 1. Dostihy pod Fudžijamou
Japonské dobrodružství (Ahoj, tady Fifi 1, 2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Fifinka se svou klisnou vyhrály Velkou pardubickou a jsou pozvány na závody do Japonska. Fifinka nechala Pinďu, Bobíka i Myšpulína doma a letí na závody. Na místě se ale od místního pořadatele Jakomůry dozví, že sopka Fudžijama se probudila k životu, vychází z ní divný zápach, s přírodou to dělá nevysvětlitelné divy a závody musí být prozatím odloženy. Fifinka se vydává na horu Fudži záhadě přijít na kloub. Mišelka ji spouští do kráteru, kde Fifi objeví divné přístroje z kterých vane ten odporný zápach a ve skladě spoutanou godzilu (která je podobně velká jako Fifinka). Godzila vysvětlí, že za vše může Zádrhel. Pustil naplno všechny přístroje, kterými i další godzily řídí pohyb zemských desek, aby srážky ker nevyvolávaly katastrofy. Godzile se podaří odstranit napáchané škody po Zádrhelovi a Fifi vyšplhá ze sopky. Nevysvětlitelné divy v přírodě zmizely a může začít jezdecký závod O růžové kimono. Závod je velmi těsný, ani cílová fotografie nedokáže určit, jestli vyhrála Fifinka nebo soupeř. Naštěstí přijel na závody i Myšpulín a z jeho fotky je patrné, že vyhrála Fifi na Mišel - čupřina klisny byla v cíli první. Zádrhel je naštvaný, vsadil všechny peníze na to, že závody nebudou. Fifi vyhraje růžové kimono (které má na sobě na titulní straně magazínu) a vrací se domů.
atf02 2. Můj bílý kamarád
Můj bílý kamarád (Ahoj, tady Fifi 2, 2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek se i s Mišel vypravil na polární kruh. Kluci dokonce vyplovají v auto-vzducholodi dál k severnímu pólu. Fifinka s Mišel na ně zatím počkají, a stejně je nakonec budou muset zachraňovat. Kluci zjistí, že mají v autě malé bílé medvídě s hnědým ouškem, ale protože není nebezpečné, plachtí dál i s ním. Jenže aby se medvídě mohlo skrýt v autě, vyházelo všechny kanystry s benzínem. Kluci ztroskotají ve sněhu a volají Fifinku mobilem o pomoc. Fifinka zapřáhne Mišel a vyráží. Po cestě si chtějí odpočinout v iglú, ve kterém ale bydlí lední medvědice. Ta není nebezpečná, ale smutná, protože se jí ztratilo medvídě Hnědoouško. Kdysi dávno se medvědice seznámila s grizzlym, ale než se medvídě narodilo, byla medvědice zajata a grizzlyho odnesl mořský proud na utržené kře. Ze zoo už utekli, ale synek je po otci dobrodruh a určitě směřoval k severnímu pólu. Druhý den Fifinka i s medvědicí najde auto s kluky a vysvobodí je. Medvědice se setká se svým synkem. Po kře tažené velrybami připluje i strašlivý grizzly a poprvé se potkává se svým synem. Čtyřlístek má radost z pěkného shledání a v auto-vzducholodí letí zpět směrem na Třeskoprsky.
atf03 3. Popokatepetl
Mexický příběh (Ahoj, tady Fifi 3, 2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Fifinka po klucích chce, aby zryli zahrádku. Kluci narazí na kámen, a když ho vyhrabou, zjistí, že to je toltécká socha. Myšpulín věří, že mezi Evropou a Mexikem existovaly kontakty dávno před Kolumbem a Vikingy a důkaz právě vykopali. Kamarádi mu nevěří. Fifi s Mišelkou spadnou do hluboké díry po vykopaném kamenu. Dole najdou mexické sošky, slaměné sombréro a podzemní říčku. Fifi s Mišelkou vyrobí vor a plaví se zvláštní bránou po proudu, až náhle narazí na lávu. Jen tak tak přeskočí na břeh a po odvalení kamene vyběhnou přímo na vrcholku sopky Popokatepetl. Se sněhovou lavinou se sklouznou až k horskému hotelu. Dva muži vyhrabou Fifi a koně ze sněhu a odnesou je do hotelu. Muži se představí jako česká expedice, která zkoumá nejvyšší sopku Mexika. Myšpulín měl se svou teorií pravdu. Aby neměli kamarádi strach, zkontaktuje je Fifi přes Skype a vše jim vysvětlí.
atf04 4. Australská kapela
Do Austrálie za klokany (Ahoj, tady Fifi 4, 2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Náklaďák s dvěma muži bloudí po lesní silnici, dnes už nestihnou dopravit zboží. Potkají Fifinku na koni a ptají se na nocleh a parkoviště. Fifi je dovede k penzionu, náklaďák zaparkují u stájí. V noci se z náklaďáku ozývá hluk, uvnitř poskakuje dřevěná bedna. Fifi bednu otevře a vyskočí na ni tasmánský čert. Fifi s Mišel se s čertem skamarádí a začnou otevírat další a další bedny. Objeví v nich klokanici s klokánkem, medvídka koalu, ptakopyska a pštrosa. Jsou to členové australské kapely Australian Boys. Vydali se na benefiční koncert na podporu pražské zoo, která byla nedávno zatopena. Jenže po tom, co připluli do Hamburku, přepadli je dva muži a unesli. Buď je budou chtít prodat nebo požadovat výkupné. Fifi nasedne na Mišelku a spěchá do Třeskoprsk. Ráno se dva muži připravují s náklaďákem na odjezd. Jenže na ně už číhají policisti a překupníky zatknou. Zvířátka se bojí, že nestihnout benefiční koncert, stačí ale zajít ke Čtyřlístku. Myšpulín má létající auto a dokonce s létajícím přívěsným vozíkem, takže se všichni včas dopraví do Prahy. Koncert je vyprodán, kapela zvířátek má úspěch a zoo může opravit australský pavilon.
atf05 5. Cirkus Grand
Za královnou do Velké Británie (Ahoj, tady Fifi 5, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Do Třeskoprsk přijel cirkus Grand, tam ale Mišelka nemůže. Cirkusový kůň Fredy kobylku do obecenstva propašuje a potom si začnou povídat. Fredy říká, že pochází z dávného rodu, který pomáhal stavět Stonehenge. Pak musel rod ustoupit do Černých hor před divokými lidmi ze severu, kde si postavil mnoho hradů na obranu. Fredy pochází ze skotského plemene šetlendských koní, je to hrdý Skot a snaží se na Mišelku udělat dojem. Mišel je zamilovaná a Fredy ji zve na zítřejší představení. V noci má Mišelka divoké sny, ráno už ale rychle veze Fifinku k cirkusu. Cirkus už odtáhl jinam, na místě je jen dopis na odpuštěnou a rozloučenou od Fredyho. Mišel je chvíli smutná, ale nálada se jí spraví, když čte Fifinka na dobrou noc Harryho Pottera.
atf06 6. Italské putování
Italské prázdniny (Ahoj, tady Fifi 6, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Mišelce se pořád stýská po koníkovi Fredym z cirkusu Grand. Fifinka radostně volá, Mišelce přišel od Fredyho dopis. Fifinka čte o neuvěřitelném putování Fredyho s jeho páníčkem a cirkusovou maringotkou: Vydali se z Třeskoprsk přes Šumavu do Vídně, pak přes zasněžené hory do Pisy, kde koník vylezl na šikmou věž a našikmil ji ještě víc, za což byl policií vyveden z města. S páníčlem byli i v Benátkách až doputovali do Říma. Tam napsal Fredyho páníček dopis pro Fifinku. Pošta zavírala už za pár minut, proto kůň i s maringotkou přes město prosvištěl. Dopis odeslali, ale pak si pro rychlé jezdce došla policie a zavřela je ve vězení. Později přinese Fifinka spěšný dopis od italské policie. Kůň rozkopal vězení, ani mafiáni z Cosa Nostra s ním nechtěli sdílet celu. Fifinka si má podle instrukcí pro koně dojet. Čtyřlístek nasedne do auta, do vlečného vozíku ustájí Mišelku a vyráží do Itálie... pokračování příště.
atf07 7. Svatební cesta
Barevná Afrika (Ahoj, tady Fifi 7, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Čtyřlístek si přijíždí do Itálie pro Fredyho. Jeho páníček končí s harcováním po světě a s Fredym se loučí. Mišelka s Fredym už plánují svatbu a svatební cestu, a Čtyřlístek pojede s nimi, Myšpulín má dobrý nápad a kamarádi souhlasí. Mišelka by chtěla jet do Afriky a poznat, kde žili její prapředci, je původem arabská kobyla. Čtyřlístek s Mišelkou a Fredym se tedy v obojživelném autě vydávají přes moře do Afriky. Při návštěvě afrického zoo se ztratí Fifinka. Čtyřlístek najde její střevíček se zprávou, únosce žádá miliónové výkupné, brzy se sám ozve. Čtyřlístek se v autě vydává po stopě únosců. Projíždí přes pohoří Atlas a přes poušť, až narazí na list z Fifinčina zápisníku. Čtyřlístek musí uhodnout hádanku, jinak je s Fifi konec, naštěstí chytrá Mišelka ví. V poušti se konají závody arabských koní, ideální příležitost vyhrát peníze na výkupné. Tajemný zahalený jezdec si chce půjčit Mišelku, jeho kůň onemocněl. Mišelka běží jako o život (Fifinčin) a vyhraje závod i peníze, které si rozdělí s jezdcem. Na výkupné je to pořád málo, Čtyřlístek i koně smutní. Jezdec souhlasí, že se vzdá svého podílu. Na vyplacení by už byly peníze, ale kde Fifinku najít. Jezdec se vítězoslavně odmaskuje, je to samotná Fifi. Celé to Čtyřlístek sehrál jako nezapomenutné dobrodružství pro koníky novomanžele. Před odletem dopravního letadla (jinam koně nesmějí), si Čtyřlístek a koně prohlédnou egyptské muzeum, kde konečně Mišelka uvidí na malbách svou praprapraprababičku.
atf08 8. Výlet do Paříže
Výlet do Paříže (Ahoj, tady Fifi 8, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifi sehnala na světovou výstavu v Paříži poslední dvě vstupenky. Koníci ze stáje si losují sirky, nakonec pojede Fifinka s Mišelkou. Vyrážejí z třeskoprského hlavního nádraží vlakem. V kupé potkají smutného pana Eiffela. Staví mosty, ale trať Boleslav - Třeskoprsky - Lípa byl nad jeho síly, tak se spojí s ďáblem za to, že se mu příštích pět let bude dařit. Čert postaví s Eiffelem velikánskou věž, ale pokud se staviteli potom nepodaří postavit stejně velkou věž vlastními silami, skončí v pekle. Vlak není obyčejný, přijíždí na světovou výstavu do Paříže roku 1900 (faktická chyba, správně mělo být 1889). Pařížané děkují Eiffelovi za krásnou věž. Už za rok si čert přijde pro stavitele. Mišelka navrhne, aby postavil tu druhou věž v Praze na Petříně jako rozhlednu, bude menší, ale stejně vysoká. Fifi s Mišelkou a stavitelem dorazí do Prahy. Se stavbou pomáhají i koně z farmy Zlatá podkova, Pražané se také zapojí. Později si přijde čert pro Eiffela, ten mu ale ukáže, že věž je sice menší než ta v Paříži, ale od hladiny Vltavy mají obě 324 metrů. Čert prohrál a bojí se, že si to s ním Lucifer vyřídí. Eiffel jako poděkování věnuje svou medaili z Paříže jezdeckému klubu Zaltá podkova. Fifi s Mišel se vracejí domů (a do svých časů).
atf09 9. Kanadská jízdní
Kanadské dobrodružství (Ahoj, tady Fifi 9, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Mišel vyhrála provazochodeckou soutěž a míří na mezinárodní kolo k Niagarským vodopádům. Letí spolu s Fifinkou, jako černý pasažér se sveze i Sally. Jako první na zavěšeném laně nad vodopády přejde soutěžící Buffalo. Pak následuje Mišel se Sally. Sally neumí chodit na laně, tak ji Mišel přenáší na závěsné houpačce. Buffalovi se nelíbí, že by mohl prohrát, tak přeřízně provaz. Naštěstí obě klisny zachrání Fifinka v lodi. Baffalo prchnul, Fifinka s koníky se vydávají ke kanadské jízdní policii po jeho stopě. Přes noc se utáboří v lovecké chatě, ke které ráno pořiběhne Buffalo, protože ho honí bizon. Policiie mizeru zatkne a Fifinka s koníky míří domů. Doma Fifinka vypráví kamarádům o vodopádech. Mišel a Sally se o Kanadě zdá.
atf10 10. Výlet na Slovensko
Výlet na Slovensko (Ahoj, tady Fifi 10, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Jožo a Laco pozvali Čtyřlístek na výlet na Slovensko, také si postavili letoauto a chtějí se pochlubit. Kluci nemůžou, budou z observatoře v Panské Vsi v Polomených horách sledovat vypuštění družice Magion 16. Fifi s Mišel letí v Myšpulínově autě na výlet samy. Málem jim dojde benzín, naštěstí Jožo s Lacem mají létající auto, ze kterého se dá tankovat za letu. Další den si chtějí Slováci i Češky prohlédnout Slovensko z ptačí perspektivy. Fifinka se chce předvést jak umí s autem létat, spíš ale způsobí u Oravského hradu ostudu. Mezitím v řidicím středisku v Polomených horách sleduje Myšpulín podivné záření z Magionu 16. Ovládání se totiž zmocnil Zádrhel a díky družici ovládá počasí i na Slovensku. V překvapivé sněžné bouři Fifinka bojuje s řízením a za pomocí Joža s Lacem nouzově přistane na louce. Kluci zatím objeví Zádrhela a seberou mu ovladač. Pak kluci zamíří na Slovensko za Fifinkou, seznámi se se slovenskými kluky a domlouvají návštěvu na oplátku v Třeskoprskách.
atf11 11. Za krásami Řecka
Za krásami Řecka (Ahoj, tady Fifi 11, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
V roce 776 př.n.l. si Zeus chce vsadit na vítěze prvních olympijských her. Jde za věštkyní Sibylou (která vypadá jako Fifinka). Sibyla věští, že vítezem bude bílá kobylka Mišelka z Čech, pro kterou musí zaletět Pegas, aby stihla přijet včas. Mišelka se do Pegase zamiluje, narostou jí z lásky křídla a stihne start závodu, ve kterém vyhraje. Tím končí Fifinčina povídačka, kterou čte z knížky koním ve stáji před spaním.
atf12 12. Tádž Mahal
Indické dobrodružství (Ahoj, tady Fifi 12, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Nezbedná hříbata Fredík a Sněženka chtějí slyšet pohádku na dobrou noc od Fredyho. Ten začne vyprávět příbeh z Indie, vymýšlí si, že byl u toho. Vezl maharádžu za slavným dervišem, aby poradil jak si najít nevěstu. Derviš poradí hledat Mumtáz Mahal, se kterou bude mít 14 dětí, 15. dítě by přineslo velké nesnáze. Maharádža brzy Mumtáz najde a brzy mají čtrtnáct dětí a všechno holky. Maharádža by chtěl ale chlapce a na patnáctý pokus se to povede, ale královna umře. Maharádža pro ni nechá postavit nejkrásnější náhrobek, pomník Tádž Mahal. Tuto stavbu jezdí dodnes obdivovat turisti z celého světa. Maharádža umřel a po jeho smrti se bohužel všechny jeho děti praly o království. Poučením je, aby se mezi sebou nezbedná hříbata nehádala.
atf13 13. Královna ze Sáby
Egypt poslední tajemství (Ahoj, tady Fifi 13, 2016)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka vyhrála zájezd do Egypta. Hned na letišti ji přivítá průvodce John, který ji veze za památkami, které jen tak v knihách nenajde. Za Asuánskou přehradou zapadne auto do písku, dál po poušti je nutno jet na velbloudu. V noci pod stanem si Fifinka všimne, že John někam jde. Stopuje ho a vidí, že s nějakou osobou domlouvá obchod. Fifinka uteče, protože se bojí, že byla prodána do otroctví. John ji ale vypátrá a prozradí, že je hledačem pokladů a právě zakoupil svitek s příběhem o královně ze Sáby a jejím manželovi Šolomounovi. Další den společně s Fifinkou objeví ruiny starobylého města. V ní najdou skříňku s vzácnou ambrou, díky níž král Šolomoun omládl o sto let a jejich potomci vládli v Etiopii po 225 generací. Pak ambru vypotřebovali a jejich vláda skončila. Ze staré říše královny ze Sáby se zrodila egyptská říše. Starodávná skříňka Fifince v rukách ztrouchnivěla a rozpadla se, hledač pokladů ale nezoufá, pojede pátrat do Peru po zmizelých civilizacích. Doma kluci Fifinku slavnostně přivítají, Bobík dokonce upekl buchty.
atf14 14. Ples na hradě
Ve víru tance (Ahoj, tady Fifi 14, 2016)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifince přijde pozvánka na maškarní ples na hradě Houska a kamarádům o tom nic neřekne. Kluci si ale pozvánku přečtou a diví se, že jim Fifinka nic neřekla. Místo toho si zajela do města pro šaty a udělat vlasy. Kluci se rozhodnou, že i když nebyli pozvaní, půjdou na ples v přestrojení a tajně. Když se Fifi vrátí, nahání kluky, že ples už brzy začíná. Kluci říkají, že to jim měla oznámit dřív, teď už mají jiné plány. Fifi tedy jede sama a na Housce zahájí ples. Pak si zatancuje s nešikovným generálem (Myšpulínem), ale granátník (Pinďa) tančí mnohem líp. V tombole vyhraje rytíř (Bobík) polibek od královny plesu Fifinky. Bobík nemá zájem, tak to chce za něj převzít Myšpulín i Pinďa. Kluci se do sebe pustí až zvolá Fifinka "aby to čert spral". Z podzemí hradu přiletí čerti a začnou dělat pořádek. Konečně se ukáže, že ti tři jsou kluci ze Čtyřlístku. Fifi říká, že pozvánku jim neukázala, protože to mělo být překvapení. A kluci pak předstírali nezájem, protože ji také chtěli překvapit. Konečně si tedy mohou zatančit dohromady.
atf15 15. Zachráněná soutěž
Všechny barvy Ria (Ahoj, tady Fifi 15, 2016)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifi a Mišelka letí na olympiádu v Riu. Maminka Mišel tam bude závodit v moderním pětiboji. Kamarádi ze Čtyřlístku s koníkem Fredíkem přiletí později, ještě musí sehnat ubytování a lístky. Fifi s Mišel dorazí do Ria a na letišti zaslechnou, jak se ničema Pedro s tanečnicí Paulou domlouvají, jak vyřadit v taneční soutěži samby soupeřku Gabrielu z školy Copacabana. Chtějí jí naříznout podpatky na botách, aby při tanci spadla a prohrála. Fifi s Mišel si prohlédnou Rio ale hlavně hledají taneční školu. Po nějaké době ji najdou a všechno Gabriele prozradí. Gabriela Paulu zná, patřila do školy, ale nechtělo se jí trénovat. A Pedro je známý podvodník. Nejlépe bude chytit je při činu. Další den začíná soutěž. Fifi se schová v šatně a nenápadně vyfotí Pedra, když jde naříznout podpatky. Do finále soutěže postupují Gabriela a Paula. Paula spoléhala na to, že Gabriela upadne, jenže Gabriela má neponičené boty, zatančí svěle a vyhrává první cenu. Fifinka pak na pódiu přednese svůj fotografický důkaz, že Pedro chtěl dopomoci Paule k vítězství podvodem. Oba rychle prchají, sice unikli trestu, ale už si nikdy nezasoutěží. Gabriela vyhrála lístky na celou olympiádu. Věnuje je Fifince a Mišel, bez nich by soutěž nevyhrála. Fifinka děkuje, s kamarády si hry užijí. A Myšpulín, Bobík a Pinďa právě letí nad Riem.
atf16 16. Kouzelné bylinky
Kouzelné bylinky (Ahoj, tady Fifi 16, 2016)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka s koníkem Fredíkem trénují na závod. Fredík zakopne o kámen a poraní si nohu. Fifinka s Mišelkou jdou doprostřed lesa za bylinkářkou Janinou. Ta jim poradí, kde roste léčivá bylina arnika, tam ji sbírala už Janina dávná předkyně Josefína z Babího hrádku. Fifinka a Mišelka sbírají byliny u tajemné jeskyně, kde se objevil vzkaz z 17. století, ve kterém někdo žádá o pomoc. Jakmile to Fifinka dočte, octnou se i s Mišelkou v minulosti u soudu. Soudce právě obviňuje Josefínu z Babího hrádku z čarodějnictví. Kovář Michal vypovídá, že ho Josefína zbavila bolesti zubu pomocí nějakých čar. I hostinský Pivník vypráví, jak mu Josefína pomohla od nespavosti. Soudce chce Josefínu odsoudit, ta se brání, že to nejsou čáry, ale léčivá moc bylinek. Zakročí i Fifinka s Mišelkou a potvrzují, že bylinky dokáží ulevovat od bolesti. Soudce se nechá přesvědčit, pokud ho nějaké byliny zbaví bolesti hlavy. Fifinka naštěstí natrhala i řimbabu, která soudci okamžitě pomůže. Soudce je přesvědčen, Josefínu propustí pod podmínkou, že mu pravidelně bude nosit řimbabu. Josefína děkuje Fifince a Mišelce za pomoc, s jejich pomocí vyhrála soud. Pak se zase Fifinka i s Mišelkou pomocí kouzla přenesou do současnosti (takže Josefína nakonec musela být čarodějnice), mezitím neuplynul žádný čas. Nasbíraná arnika Fredíkovi pomůže a s žokejkou Fifinkou zanedlouho vyhrávají dostihy.
atf17 17. V zajetí módy
Do světa módy (Ahoj, tady Fifi 17, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka připravuje na večer pro koně bojovku, ale Mišelku to nezajímá, pořád se fintí a mění styl, to má z časopisu Móda koní. Pošťák přinese nové číslo zároveň s novinami, v kterých se píše o zlodějích koní. Mišelka zase změní styl - obarví si hřívu namodro. Opodál zapadnou dva muži s autem do bahna. Všimnou si modrohříváka a hned ho ukradnou, z toho bude velká odměna za lup. Naloží Mišelku do koňského přívěsu a mizí, zjevně jsou to lupiči o kterých se psalo v novinách. Fifinka s Fredym chtějí Mišelku zachránit. Zkratkou přeběhnou les, získají náskok. Fredy se nechá od Fifinky nabarvit na červeno. Lumpy to samozřejmě přiláká, další výjimečný kůň, další odměna. Mizerové se nechají vlákat do pasti, Fifinka je polapí do lana. Lumpové nechtějí, aby to Fifinka někde hlásila. Fifinka souhlasí, ale musejí si to pořádně odpracovat ve stájích. Mišelka s Fredym smyjí barvu v rybníce. Mišelka je ráda zase sama sebou a už se těší na noční bojovku.
atf18 18. Filmová hvězda
Do světa filmu (Ahoj, tady Fifi 18, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
V Třeskoprskách probíhá natáčení pohádky Nejkrásnější kůň, shánějí se koně do komparzu. Mišelka i Fredík mají zájem. Hlavní koňskou roli má Blesk z Hollywoodu, je to rozmazlená hvězda, kterou režisér velmi rychle vyhodí. Režisér zkouší na roli další koně - jeden se víc zajímá o jetel, druhý by zas chtěl větší roli. Na režiséra jdou mdloby, probudí ho Fredy. Režisér tedy zkusí obsadit Fredíka a je to jasná volba. Fredík nastuduje roli, pohádka je brzy natočená a zanedlouho probíhá slavnostní premiéra. Fredíka je všude plno, fanoušci po něm šílí a posílají mu spoustu dopisů, Fredík ani nemá čas na Fifinku a Mišelku, což ho mrzí. Jenže brzy má premiéru nový film hollywoodského Bleska. Všechen zájem médií a fanoušků se zase přesměruje jinam. Fredík je rád, všechna sláva polní tráva, teď si zase může hrát s Mišelkou a Fifinkou.
atf19 19. Škodík kuchyňský
Kuchyně celého světa (Ahoj, tady Fifi 19, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka přesolí švestkové knedlíky a její bábovka chutná po kečupu, pepři a cibuli. To není možné, za to určitě může šotek. A taky že jo, brzo se objeví malý skřítek a zase ničí těsto, ale Fifinka na něj nastražila past a Škodík Kuchyňský, jak se trpaslík jmenuje, se přilepí k měchačce. Fifinka ho osvobodí, když začne sekat dobrotu. Má zalévat rajčata, ale jen namíří hadici a jde si zdřímnout. Pokropí kolemjdoucí Marušku, která to nemá zapotřebí, jde do restaurace a nezvládá tam nával. Škodík se neosvědčí ani při odhánění špačků, radši závodí s kocourem. Fifinka nažene Škodíka do kuchyně, ale žádné škození - bude pomáhat. Skřítka to baví a jde mu to. Čtyřlístek odhlasuje, že skřítek půjde pomáhat k Marušce do restaurace, tam bude k užitku. Maruška má radost.
atf20 20. Ztracený lemur
Za zvířátky na Madagaskar (Ahoj, tady Fifi 20, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka zvítězila v soutěži o nejlepší fotku ze zoo. Vyhrála výpravu s průvodcem po Madagaskaru. Fifinka se rozloučí s kamarády a letí na dovolenou. Průvodce jí ukazuje džungli a zvířata v ní. Pozná se i s neposedným lemurem Pepou, který jí málem ukradne foťák. Později Fifi potká smutnou lemuřici, její brácha Pepa se ztratil. Společně s průvodcem se vydávají po jeho stoupách. Prý byl spatřen ve městě u kina, ale to je jen kartónová podobizna jako reklama na film Madagaskar. Možná bude Pepa u bratrance Ferdy. Lemur Ferda přiznává, že tu Pepa před chvílí byl a asi běžel do aleje baubabů. Tam konečně Pepu najdou. Pepa slibuje, že už neuteče, protože by se nejspíš ztratil stejně jako dnes. Fifinka ještě pořídí spoustu dalších fotek, které pak se Čtyřlístkem doma prohlížejí. Příště už určitě vyrazí na Madagaskar všichni dohromady.


Logo seriálu:
Ahoj, tady Fifinka
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
L. Kolářová - Junková
L. Kolářová - Junková
Muzeum a stezka
Muzeum a stezka
Dopisní věci
Dopisní věci
Příběhy 1989
Příběhy 1989
Básně v knihách
Básně v knihách
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz