Knihovnička Čtyřlístek » Seriály v publikacích » Sedmikráskov: kniha a sešit
další články z kategorie Seriály v publikacích
Sedmikráskov: kniha a sešit

Sedmikráskov: kniha Seriál Sedmikráskov vychází ve Čtyřlístku od roku 1994. Počet dílů už překonal 150, počet stran tisícovku. Zatím neměl ani jednu reedici, místo toho se v roce 2018 objevila v knihkupectvích kniha s 10 úplně novými příběhy hrdinů ze Sedmikráskova.

Čtěte také:
Sedmikráskov (seriál ve Čtyřlístku)


Sedmikráskov Sedmikráskov (2018)
10 komiksů, které ještě neznáte
vydal Fragment
napsal a nakreslil Richard Svitalský, 144 stran
Nové příběhy ze Sedmikráskova, které ještě neznáte! Dyk býval princem. Krásným princem! Pak se ale při souboji s gobliny nakazil trpasličím virem a stal se z něj také zelený goblin. Dokud se mu nevrátí jeho podoba, může zapomenout na chystanou svatbu s princeznou Růženkou. Proto potřebuje pomoc nejmocnější knihy kouzel v celé pohádkové říši – Rebeky. Ta se ale baví jen s kouzelníky, a tak Dykovi nezbyde nic jiného, než vstoupit do služeb čaroděje Samuela a stát se jeho pomocníkem. Na cestě za svým cílem bude bojovat s draky, duchy, ale hlavně se svojí nešikovností. Přemluví věčně rozmrzelou Rebeku, aby mu pomohla? Zbaví se své gobliní podoby a stane se zase opět krásným princem?

příběhy:
Zelený princ (12 stran)
Uvařená příšera (11 stran)
Tajemný host (11 stran)
Poštovní pergamen (11 stran)
Mapa pokladu (11 stran)
Rebeka (11 stran)
Uplakaná holčička (11 stran)
Tvrdohlavý duch (11 stran)
Přilba nadvlády (10 stran)
Vysvobození (24 stran)

Odkaz:
Sedmikráskov - 75 % (recenze a ukázky)

Knížka vypráví deset příběhů, které jsou spolu propojené a navazují na sebe. I když postavy jsou stejné jako známe, děj se buď odehrává před úplně prvním příběhem ve Čtyřlístku (protože nám poprvé vysvětluje, že Dyk byl krásný princ, který se právě proměnil v zeleného goblina), nebo se jedná o mírné přepracování seriálu (protože Sedmikráskov vypadá úplně jinak). Příběhy jsou podobné jako ve Čtyřlístku, většinou s novými náměty, jen díl Uplakaná holčička by šlo označit za remake stejnojmenného 111. dílu z Čtyřlístku 483 (2010).
Sedmikráskov: Komiksové stripy Sedmikráskov: Komiksové stripy (2023)
vydal ?
napsal a nakreslil Richard Svitalský, ? stran
Souborné sešitové vydání nepoužitých komiksových stripů Sedmikráskov, připravené autorem v limitované edici u příležitosti konání festivalu Comic-Con, který proběhl v Praze 14. až 16. dubna 2023.

Odkaz:
o sešitu na instagramu autora
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Seriály J. NěmečkaSeriály J. Němečka Zemřela královnaZemřela královna Stejnojmenné NěmečkovinyStejnojmenné Němečkoviny Příběhy 2011Příběhy 2011 MaketaMaketa
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru