Knihovnička Čtyřlístek » Krátké příběhy Čtyřlístku » Krátké příběhy z časopisu Čtyřlístek mini
další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Krátké příběhy z časopisu Čtyřlístek mini

Krátké příběhy z časopisu Čtyřlístek mini Od roku 2019 vydává nakladatelství Čtyřlístek časopis pro předškolní děti Čtyřlístek mini. Kromě spousty obrázků, vystřihovánek a omalovánek obsahuje také dvoustránkové komiksové příběhy Čtyřlístku. Obrázky jsou veliké, na stránce jsou pouze tři řádky panelů.
Autorem je Jaroslav Němeček.

Příběhy 1-12 se dočkaly reedice v publikaci Čtyřlístek pro malé školáky (2022), příběhy 13-18 v knížce Čtyřlístek jde do školky (2023).

Čtěte také:
Čtyřlístek mini


píše Jaroslav Němeček
kreslí Jaroslav Němeček

počet dílů: 24
počet stran celkem: 48
v Čtyřlístku mini: 1/2020 - (2019- )

1. Horské počasí
Čtyřlístek mini 1/2020 (Čtyřlístek mini 1/2020)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek vyráží na hory, i když už je všude obleva. Myšpulín má svůj nový rádiový vynález, který způsobí sněžení. Sněhu napadne strašně moc, Myšpulín tedy otočí jiným knoflíkem a nastane zase velká obleva. Myšpulín suše prohlásí, že počasí na horách se často mění. Naštěstí s sebou Myšpulín přibalil i nafukovací člun přesně pro tyto případy.
2. Maškarní ples
Čtyřlístek mini 2/2020 (Čtyřlístek mini 2/2020)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek jde na maškarní ples, mají masky sebe samých, jen jde každý za někoho jiného. Kamarád Honza chce požádat Fifinku o tanec, Fifinka ale odvětí, že ho nezná. Honza je smutný. Ve skutečnosti mluvil Honza se zamaskovaným Bobíkem, masky jsou opravdu dokonalé. Když se vše vysvětlí, zatanuje si Honza s opravdovou a odmaskovanou Fifinkou.
3. Barevná vajíčka
Čtyřlístek mini 3/2020 (Čtyřlístek mini 3/2020)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Kluci se dohadují, jakou barvou namalují velikonoční vajíčka. Myšpulín sestrojí automatickou slepici, která snáší vybarvená vajíčka, ušetří spoustu práce. I když to Myšpulín myslel dobře, ostatní nesouhlasí, protože všichni se na barvení a malování těšili, je to zábava.
4. Prázdniny na farmě
Čtyřlístek mini 4/2020 (Čtyřlístek mini 4/2020)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek jede na dovolenou na farmu k tetě Bobině, budou tam zvířátka a pohoda. Teta Bobina ale musela odjet a vzkazem žádá Čtyřlístek, aby se postaral o zvířátka. Práce na farmě je pěkná dřina, na konec dne ale Čtyřlístek připraví oslavu s domácími zvířátky i s kamarády z lesa. Večer si zazpívají a zatancují a zítra už naštěstí přijede teta Bobina.
5. Hola, školka volá! (Hola, škola volá!)
Čtyřlístek mini 5/2020 (Čtyřlístek mini 5/2020)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Zbývají dva týdny prázdnin a má být ošklivo. Čtyřlístek vymýšlí, jak dětem poslední týdny vylepšit. Myšpulda se Čtyřlístkem opraví létající auto a přes ošklivý mrak vylepí obrázek se sluníčkem. Z ampliónu na děti Myšpulín vyvolává, aby si užily poslední dny prázdnin a pak už hurá do školky.
Poznámka: název příběhu v závorce platí pro reedici v publikaci Čtyřlístek pro malé školáky (2022). Všechny zmínky o škole jsou přepsány na školu.
6. Podzimní vítr
Čtyřlístek mini 6/2020 (Čtyřlístek mini 6/2020)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek si postaví velkého draka. Zvedne se velký vítr a drak vyletí do vzduchu i se Čtyřlístkem. Čtyřlístek se pomocí draka dostane až na pražské letiště, kde žádá o povolení k dalšímu letu. Myšpulín by chtěl na Nový Zéland, Fifinka do Norska a Pinďa domů.
7. Lyžujeme s rozumem
Čtyřlístek mini 1/2021 (Čtyřlístek mini 1/2021)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Na sjezdovce vyčuhuje malý smrček a Bobík kvůli němu spadne. Čtyřlístek smrčku slibuje, že ho ochrání. Postaví kolem něj velké sněhuláky se svou podobou a lyžaři se mu tak musejí vyhnout.
8. Jarní výlet
Čtyřlístek mini 2/2021 (Čtyřlístek mini 2/2021)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Konečně přišlo jaro a tak se Čtyřlístek vypraví na výlet. Zastihne jej velká bouřka a musí rychle utíkat domů. Nedá se nic dělat, jarní příroda zkrátka potřebuje vláhu.
9. Velryba
Čtyřlístek mini 3/2021 (Čtyřlístek mini 3/2021)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Kluci vyrážejí na ryby. Bobík se chvástá, že zná místo, kam mu velikánští kapři sami naskákají do sítě. Bobík si schrupne a Myšpulín ho vystraší tím, že si hraje na porybného. Bobík spadne do vody, zamotá se do sítí a kluci pak tento úlovek odnášejí domů. Naštěstí má Fifinka kapra v lednici.
10. Foxi a Čiky u moře
Čtyřlístek mini 4/2021 (Čtyřlístek mini 4/2021)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Prší a Foxi s Čiky si říkají, proč nevyrazit k moři. Vzpomenou si, jak jim při poslední dovolené na moři tajfun převrhl loď. Zachránili je delfíni, co je vysadili na malý ostrůvek. Tam ale přijeli piráti a psí kamarádky přivázali k palmě. Foxi a Čiky dokázaly palmu vytrhnou a plavit se po proudu až ke břehu. Sanitka je odvezla až domů. Tentokrát tedy radši zůstanou tábořit doma.
11. Dárek pro Zádrhela
Čtyřlístek mini 5/2021 (Čtyřlístek mini 5/2021)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Zádrhel smutní, že mu nikdo nepřinesl dárek na narozeniny. Ale Myšpulín má pro něj extra speciálního - pojmenoval po něm včera objevenou kometu. Taky pro Zádrhela postavil raketu, aby se mohl na kometu podívat zblízka. Zádrhel vystartoval a Myšpulín vypočetl, že se vrátí až za mnoho let. Se Zádrhelem bylo trápení, ale bez něj bude nuda. Na zahrádku těžce přistane raketa se Zádrhelem a udělá spoušť. Zádrhel to otočil, stýskalo se mu.
12. Čiky, Foxi a krásný podzim
Čtyřlístek mini 6/2021 (Čtyřlístek mini 6/2021)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Foxi a Čiky odstraňují ze zahrádky listí a vyhrabou tak medvěda, který se ukládal k zimnímu spánku. Foxi a Čiky ho vezmou k sobě do domečku. Medvěd nemůže usnout a natahá si do postele listí. To se ale nesetká s pochopením. Začíná sněžit a Foxi s Čiky postaví pro medvěda iglú.
13. Povedené Vánoce
Čtyřlístek mini 1/2022 (Čtyřlístek mini 1/2022)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Je tradicí zahrát si pod stromkem novou deskovou hru a tak ji kluci vymýšlejí. Fifinka se zlobí, že nepomáhají s přípravou Vánoc. Fifinka si zajde za kamarádkami a kluci mezitím vše ochotně připraví. Kromě jídla, které Fifinka donese od kamarádek.
14. Pomozte lesům
Čtyřlístek mini 2/2022 (Čtyřlístek mini 2/2022)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
V novinách píší, že místní lesy vysychají. Čtyřlístek se s tím rozhodne něco udělat, vyrazí do lesa a od hajného si vyzvedne sazenice. Čtyřlístek se dá do práce, ale zbývá vyřešit, jak stromečky zavlažit. Pomůžou místní bobři, kteří sestaví zavlažovací systém od potoka. Za pár let tady bude hustý les.
15. Jaro na farmě
Čtyřlístek mini 3/2022 (Čtyřlístek mini 3/2022)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek se přijede podívat na farmu na mláďátka. Maminky se o své děti bojí a proto je chrání. A Čtyřlístek si to vyzkouší na vlastní kůži, když se chce podívat na králíčky, kachňátka, jehňátka, štěňátka, prasátka, hříbátka a kuřátka. Pokousaný, poklovaný a potrkaný Čtyřlístek přemítá, co dělá špatně. Farmáři uklidňují, že si zvířata na cizince za pár dní zvyknou a vše bude v pořádku.
16. Divoká řeka
Čtyřlístek mini 4/2022 (Čtyřlístek mini 4/2022)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek se plaví v loďce na řece. Silný déšť rozvodní řeku a Čtyřlístek ztroskotá na ostrůvku. Tam chytá ryby, ale moc se nedaří. Naštěstí připluje parník a trosečníky vysvobodí.
17. Drakiáda u moře
Čtyřlístek mini 5/2022 (Čtyřlístek mini 5/2022)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek surfuje s draky po moři a ztroskotá na malém ostrůvku. Tam potká člověka oblečeného jako pirát, který by chtěl Čtyřlístek za posádku. Když Bobík pohrozí, člověk prosí o smilování, je to taky trosečník, jehož loď narazila na útes. Čtyřlístek mu loďku opraví, pokřtí na Sardinku a společně se pak plaví ke břehu. Plánují spolu plavbu kolem světa.
18. Výlet na hrad
Čtyřlístek mini 6/2022 napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek jde na výlet na Bezzub a v noci se utáboří v lese, kde si zrovna nějaká rodinka rozdělala oheň. Čtyřlístek otce s kytarou, matku, synka a dcerku poučuje, že do lesa oheň nepatří, jinak přiletí strašidla z Bezzubu a zatočí s nimi. Jak Čtyřlístek řekl tak se i stalo, strašidla rodinku řádně vystraší, ale nakonec napraví.
19. Zimní závod na jezeře
Čtyřlístek mini 1/2023 (Čtyřlístek mini 1/2023)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Sněží a mrzne, bude se konat závod člunů na jezeře. Čtyřlístek nastoupí s pořádně nafouknutým gumovým člunem a se zděšením sleduje, že všichni ostatní závodníci mají velké lodě s plachtami. Situaci musí zachránit Myšpulín. Propíchne člun a stlačený vzduch žene Čtyřlístek k vítězství v závodě.
20. Zima je pryč! Radujme se!
Čtyřlístek mini 2/2023 (Čtyřlístek mini 2/2023)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Přichází jaro a to znamená především velký úklid na zahradě. A za odměnu vyrazí Čtyřlístek na výlet.
21. Které je nejlepší
Čtyřlístek mini 3/2023 (Čtyřlístek mini 3/2023)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek vyrazí do zoo a chce zjistit, které zvířátko je nejlepší. Každé má nějakou zajímavou vlastnost, vítězí tedy všechna.
22. Čtyřlístek mezi dinosaury
Čtyřlístek mini 4/2023 (Čtyřlístek mini 4/2023)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Do města přivezli dinosaury, budou v místním parku. Dinosauříci si oblíbí Bobíka a chtějí si ho nechat. Bobík slíbí, že když ho pustí, bude je každý den navštěvovat.
23. Jedeme pod stan
Čtyřlístek mini 5/2023 (Čtyřlístek mini 5/2023)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek se vypraví do lesa stanovat. Nedaleko někdo dupe a chroupe. Bobík s Myšpulínem vtipkují, že to jsou strašidla nebo loupežníci a Fifinka chce pryč. Všichni před podivnými zvuky utečou a schovají se až doma. Ráno zjistí, že to byli ježci, a sledovali Čtyřlístek až domů, aby mu za to vylekání přinesli koš plný jablek.
24. Čtyřlístek a sochy z písku
Čtyřlístek mini 6/2023 (Čtyřlístek mini 6/2023)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek včetně Foxi a Čiky navštíví (třeskoprský nebo dokský) zámek, kde probíhá výstava soch z písku. Sochař se pochlubí různými výtvory a přislíbí do zítřka vysochat Čtyřlístek. Ráno se Čtyřlístek přijde přesvědčit a žasne, co mistr sochař přes noc dokázal.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Libuše KoutnáLibuše Koutná Mistrovství vynálezcůMistrovství vynálezců Šibalské pohádkyŠibalské pohádky Příběhy 2022Příběhy 2022 Bublinový kvízBublinový kvíz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru