Knihovnička Čtyřlístek » Krátké příběhy Čtyřlístku » Čtyřlístek a stroj času (příběh z deskové hry)
další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Čtyřlístek a stroj času (příběh z deskové hry)

Čtyřlístek a stroj času (příběh z deskové hry) Desková hra Čtyřlístek a stroj času (2012) je původní a ze všech her Čtyřlístku má nejkomplikovanější pravidla. (Hra je původní, ale ilustrace na hracím plánu jsou mimo jiné znovuvyužité obrázky z titulních stránek Čtyřlístku.) Celá hra má i svůj přiběh, který má dokonce jednostránkové komiksové intro. Speciálně pro hru jej nakreslil Jaroslav Němeček, autor příběhu není znám.

Čtěte také:
Deskové a karetní hry (Čtyřlístek a stroj času)
Čtyřlístkovy cesty časem (příběhy se strojem času)
Čtyřlístek a cestovatelé časem (příběhy s cestovateli časem)

Odkazy:
Zatrolené hry (pravidla hry s jednou komiksovou stránkou)
Recenze: Čtyřlístek a stroj času - spolu proti armádě

Čtyřlístek a stroj času
Čtyřlístek a stroj času (desková hra, 2012)
nakreslil Jaroslav Němeček, 1 komiksová strana
Komiksová část příběhu:
Čtyřlístek se připravuje na výpravu časem, už dlouho nikam nejel a chronolet je pořádně špinavý. Myšpulín radši nastaví testovací zkušební jízdu - do minulosti a rychle zpátky. Do chronoletu vběhnou děti (kluk a holka), které celou dobu pozorovaly za plotem. Chronolet s nimi odletí do minulosti, hned se zase vrací, ale děti si stihly vystopit. Čtyřlístek se vydává na záchranu za nimi.
Psaná část příběhu:
Čtyřlístek přistane v minulosti na mýtině uprostřed hustého lesa. Po dětech není ani stopa, určitě byly uvrženy do zajetí na středověkém hradě. Čtyřlístek se je musí pokusit vysvobodit, jenže záblesk při přistání stroje času zpozorovaly dvě armády rytířů, které nezadržitelně postupují vpřed.
Cíl hry:
Čtyřlístek musí projít do hradu, vrátit se s dětmi i předměty do stroje času a odstartovat zpět do přítomnosti dříve, než ke stroji dorazí některá z armád. Čtyřlístek si musí rozdělit úkoly. Někteří hráči vysvobozují zajatce a překonávají překážky po cestě, jiní hráči zahrazují cestu nepřátelům a zpomalují postup armád. Příběh má dva konce - buď armáda přijde ke stroji času dřív než Čtyřlístek osvobodí děti a posbírá všechny věci potřebné pro odlet - nebo Čtyřlístek uspěje a vrací se do přítomnosti (a příběh si lze sehrát znovu s vyšší náročností, s více úkoly nutnými k úspěšnému dokončení).
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Ivo a IvaIvo a Iva J.N. v Noci s AndělemJ.N. v Noci s Andělem MinceMince Tmou! Šifra MyšpulínaTmou! Šifra Myšpulína NezdaryNezdary
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru