Knihovnička Čtyřlístek » Detaily ve Čtyřlístku » Čtyřlístek a Velikonoce
další články z kategorie Detaily ve Čtyřlístku
Čtyřlístek a Velikonoce
sestavil chrz

Čtyřlístek a VelikonoceJak Čtyřlístek slaví Velikonoce, které rozhodně nenajdeme v každém ročníku.

Článek zohledňuje jen příběhy do roku 2010.

Čtěte také:
Čtyřlístek a Mikuláš
Čtyřlístek a Vánoce


Kraslík se neztratí (in 150, 1987)
Kluci koupují Fifince k Velikonocům velkou kraslici. Z vajíčka se ale vylíhne drak, kterého Fifinka pojmenuje Kraslík. Kraslík ale rychle roste a brzo se nevejde do domečku. Čtyřlístek dlouho neví, kam s Kraslíkem, až ho nakonec prodají jako zábavní atrakci místo lochnesky. Aby se děti draka nebály, hlásí provozovatel z ampliónu, že drak je kybernetický, řízený počítačem.

Fifinčina kuchařka (in Sp2/1993)
Krátký příběh: Fifinka chce upéct mazanec, nemá ale dostatek vajec. Kluci se nabídnou, že nějaká vykoledují, jsou totiž Velikonoce. Klučičí koledy se nedají poslouchat. V divadle probíhá velikonoční koncert a hledají se nové talenty. Kluci mají takový neúspěch (což mají v plánu), že po nich diváci házejí vajíčka. A neúspěch byl tak velký, že vajíček je dost na to, aby Fifinka upekla i dort.

Velikonoce Tajemství oceánu (in 218, 1994)
Čtyřlístek jede na Velikonoce k moři, kde při potápění objeví na dně oceánu vrak plachetnice z dob Kolumba a v ní truhlici s pokladem. Poklad ale hlídá chobotnice a Čtyřlístek musí vymyslet, jak ji odlákat. Oříškový dort ani věnec buřtů nepomůžou. Nakonec stačí použít rybku na klíček, která chobotnici odláká a Čtyřlístek může sebrat poklad. Ten samozřejmě odevzdá Čtyřlístek v muzeu.

"Zúčastníme se soutěže o nejkrásnější kraslici" (příběh #56 in Vlasta 17/1995)
Čtyřlístek soutěží o nejkrásnější kraslici. Nejdůležitější je originalita - namalovat horkovzdušný balón ještě nikoho nenapadlo.

Čtyřlístek a zvířátka (in Sp7/1996)
Krátký příběh: Bobík láká Myšpulína na soutěž o nejzajímavější kraslici, Myšpulín souhlasí, nechce ale jít koledovat. Myšpulín vyvine v laboratoři růstový hormon, který dá napít slepici, která pak snese obrovské vajíčko. Kamarádi předem Myšpulína litují, že si nevykoledoval žádné vajíčko, ten si ale vymaloval velikou kraslici.

"Dej vajíčka malovaný!" (příběh #107 in Vlasta 15/1996)
O Velikonocích přiběhne Myšpulín za Fifinkou na koledu. Fifi si na něj připravila jen lavor s vodou nade dveřmi. A pokud chce Myšpulín vajíčka malovaný, musí si kraslice sám vyrobit, Fifinka by s nimi měla moc práce.

Velikonoce s vodníkem (in Bobík 4/2000)
Čtyřlístek si jde nařezat proutky na pomlázku k vrbě u rybníka. Tam je ale odchytí vodník, stáhne pod vodu a poručí, aby mu doma uklidili. Čtyřlístek nejen uklidí, ale ještě vyzdobí domácnost na Velikonoce. Fifi dokonce použije svou žlutou mašli na vyzdobení proutí. Vodník je nadšen a Čtyřlístek pustí.

Velikonoční ostrov (in 322, 2001)
Jedině název příběhu odkazuje k Velikonocům. Čtyřlístek letí na výlet na Velikonoční ostrov. Tam zabrání zlodějům v krádeži jedné ze soch. Pak ale objeví velké tajemství soch - jsou živé.

Velikonoce v Blaníku (in Sp3/2002)
Čtyřlístek se na Veliký pátek vydává k Blaníku. Čtyřlístek najde vstup do jeskyně, uvnitř jsou dva lupiči, kteří odnášejí rytířskou výzbroj. Lumpové pomocí zbraní donutí Čtyřlístek vynášet zbraně z hory. Myšpulín ale odběhne, nalezne hlavní štáb a vzbudí rytíře. Rytíři přemůžou lupiče a donutí je strávit celý rok v hoře, budou pomáhat. A protože jsou Velikonoce, upletou si kluci pomlázky a běží za Fifinkou.

Velikonoční překvapení (in 367, 2004)
Fifinka nabarví ještě nevyfouknutá vejce. Slepice Pipka si vajíčka ukradne a uhnízdí se v garáži, kde se vyklubou pestrobarevná kuřata. Pipka kuřata vyžene, myslí, že nejsou její. V televizi hlásí, že se v lese u Třeskoprsk našla mláďata vzácné rajky papuánské. Čtyřlístek pozná svá barevná kuřata, ta už ale skončila v cirkusu Sarasini. Cirkus ale už odjel do Vídně. A když Čtyřlístek dojede do Vídně, cirkus už je v Paříži. Když Čtyřlístek dojede do Paříže dozví se, že kuřata jsou v Londýně. A v Londýně zas zjistí, že ochránci zvířat kuřata odnesli a odletěli s nimi do Nové Guineje, kam rajky patří. V Guiney konečně Čtyřlístek kuřata najde a odlétá s nimi domů. Po prvním dešti se z kuřat barva smyje a Pipka se o ně stará.

A Year in Třeskoprsky - Rok v Třeskoprskách (in 468, 2009)
Co dělá Čtyřlístek přes rok - v dubnu slaví Velikonoce.

Velikonoce
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru