Knihovnička Čtyřlístek » Analýzy a hodnocení » SeXeniny recenze Čtyřlístků 394-403
další články z kategorie Analýzy a hodnocení
SeXeniny recenze Čtyřlístků 394-403
napsala SeXena

SeXeniny recenze Čtyřlístků 394-403 Recenze Čtyřlístků, včetně hodnocení dalších seriálů. Autorka přispívala do již neexistujícího klubu na Lapiduchu. Máte-li také zájem podělit se o své zhodnocení libovolných Čtyřlístků, napište.


Čtěte také:
Příběhy Čtyřlístku 2005
Příběhy Čtyřlístku 2006
Čtyřlístek 2005
Čtyřlístek 2006

394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403

394. V peřejích

Tak jsem právě dočetla komplet číslo 394.

No, vezmu to s přehledem: díky redakci za inteligentní krok vrátit sekci Ahoj holčičky a kluci, tak to má být a ne jinak :)

Titulní záležitost V peřejích od Jiřího Poboráka je určitě v současnosti lepší průměr, úvod je rychlej a chytlavej, jak má vždycky bejt, když jde o lokální soupeření s poučením na konci. Jenom Němeček a perspektiva si asi nikdy moc nerozuměli... :) Ty barevný kolečka v "detailních" záběrech jsou pěkně hnusný, ale s tím už žijeme taky hodně dlouho. Motiv vodníka ujde a speciální akce se slovem HOP je dost slušná a hlavně ve stylu ala klasická léta. Pumpování vodníkova žaludku taky není nejhorší.

Strašidelná rodina a Strašivir mě pobavili jako už dlouho ne. Na to, jak je to průhledný, to má hodně velkou šťávu :) A obecně i ta kresba je super. "StrašiNet - tajný internet" a speciální "stránka vhodná jen pro strašidla starší sta let". Plus antivir od tety Nejedlé. Prostě klasa a je to výborný.

Myšpulínovy hádanky, to je taky nutná sekce, jen s ní vydržet :)

Pak reklamy na vlastní produkty, to je taky OK.

Sedmikráskov a Kouzelný meč taky patří mezi ty lepší ze série, ono vůbec Sedmikráskov si nasadil hodně vysokou laťku ve vlastní kvalitě a není to rozhodně na škodu. "Jak nás mohli odhalit? V plížení jsem přece přeborník!" :)

No a Rexík a orli? No slabší, nikdy mně to moc neoslní, ale dá se to. Přeci jenom už je tu znát určitá rutina. Vtip s příručkou o létaní je ale dobrej :) Vejce v inkubátoru taky. No a Karlíkova a Lojzíkova pointa taky.

Jak speciální bonus: pexeso Moster Hotel od Kinder Překvapení - což je pořád lepší jako příloha než mega reklama na úkor některýho z příběhů, takže taky dobrý.

Závěrečné hodnocení: číslo současného Čtyřlístku, které neurazí :)

14. 9. se můžeme těšit, anebo ne, na č. 395 - Vesmírná dvojčata.
395. Vesmírná dvojčata

Ahoj holčičky a kluci - hezké, stále lepší.

Samotný Čtyřlístek - víceméně ujde, ani nijak extra debilní, spíš příjemné a skoro se to dá nazvat dalším krokem k lepšímu. Možná jen ten design holčiček je nic moc neříkající a ty photoshopový kolečka v detailech jsou naprosto hnusný. Jinak vtipy, návštěva lékaře, zoo a Fininčina rajčata rozhodně dobrý. Suma sumárum normálně ujde to.

Viktorka Strýček z Aleuriky - lepší děj, než bývá zvykem, ale takhle vesmírná prda mi rozhodně k srdci tak jako tak nepřirostla. Bohužel. A taky styl obrázků spíš pro hodně mladší děti.

Reklama - je dobrý, že je na vlastní produkty, a že bude taky repete Lidušky je super.

Metloděj Bylinkáři - tak tohle mám pro změnu ráda prakticky pokaždé, milej dráček, milej čaroděj, milý všechno - i tak kresba a inteligentní story. A extra milej humor.

Rexík v kounovských řadách - tohle neberu, sice to má Němeček rád, ale já moc ne. Ty zvířecí motivy jsou sice vtipný, ale ne po více jak deseti letech. Tady navíc lehká mystika ala England, no nic.

Šmytec.
396. Draci na úletu

Ahoj holčičky a kluci - hezké, stále lepší. Jen se opakuju.

Samotný Čtyřlístek - víceméně divnost, ale aspoň něco. Absurdní, ale čtenář, pro které je to určeno, se pravděpodobně ničemu divit nebude. Personifikace draků alias Čtyřlístku... plus zápletka s únosem. No nic, naprosto iritující zůstávají leda ty photoshopový kolečka.

Příběhy z lesa Černý kohout - takovejch lidovek jako tohle býval dřív Čtyřlajst plnej a není důvod na to zanevřít ani dneska. Pohoda. Popojedem. Prostě je to za potřebí.

Reklama - stejná jako posledně...

Případy detektiva Preclíka Příšera z jezera - neznám, neberu, nemám rád. Ale někomu se to asi líbí. Na muj vkus moc velkej guláš. Jak moc asi musí být starý dítě na pochopení a zároveň na vtipy? Plus kresba naprosto nudná a toporná.

Rexík a tornádo - rozhodně lepší než posledně. Soused Křeček opět naprosto válí. Zbytek klasa. Díl, který rozhodně překvapí, ale bohužel není tak častý.

Šmytec.
397. Martinské posvícení

Uvnitř čísla složenka na předplatné :) Proč nezačít nejdůležitější informací z celého čísla? ;)

Ahoj, holčičky a kluci v trochu updatovaném hávu, stále ovšem kvalitní.

Titulní story: napsali Hana Lamková a Josef Lamka - ano, již jména autorů dávají tušit opět slušný kousek. A jaká je skutečnost? Zcela uspokojivá. Příběh obsahuje lehkou dávku tradičního folklór, který rozhodně neuškodí, alespoň mrňata pochopí, že Santa je přespolní chlapík... Fifi peče, Bobík dlabe, Pinďa a Myšpulín se zasluhují o stará řemesla. Za malý okamžik další dávka indicií - "Třeba letos přijede Martin na bílém koni." či Bobík a kovadlina ;) Nadto zlodějská zápletka, Čtyřlístek hezky charitativní... Za další moment kvalitní hláška: "Ten kůň snad pouští?" :)) plus trocha expresivního výrazu. TRYSK. KOP. ŽBLUŇK. "Račte na služebnu!" a hned je vše jasné. A závěrečná pointa: "Zimu přináším proto, abyste se zase těšili na jaro." Kvalita, které nic neubraly ani další experimenty ve PhotoShopu. Poprvé mi snad přišly zručně použité, což je opravdu co říci :)

Sedmikráskov - Šaty z červánků: Dyk a Vosák pařej fočus. Načež sejmou vílu a její negližé. Bohužel její šaty jsou z červánku, čili je to průser extra kalibru. Co teď? Šaty po babičce nic neřeší... Ani doporučení na Magulu zprvu není k ničemu... Príma hláška: "Aů, to bolí, šefová!" jen tak mimochodem - a za okamžik je skórovaná trans variantou Herkula ;) Nadto veselá vložka s obry a je vymalováno. "Berte to z té lepší stránky, šéfová. Můžeme teď vystupovat jako komická dvojice!" Prostě dobrý, jako dycky.

Reklama na Skvělé příběhy Čtyřlístku a reedici Zachraňte Lidušku!

Čaroděj Metloděj - Zahrada: tajemný důvod chráněného ovoce přeroste Baltíkovi lehce přes ocas a Metloděje hodně rozzlobí. Chtivé chlapce donutí si několikrát rozbít vlastní kokos. Na konec se vše ovšem inteligentně vysvětlí. Ovoce je určené pro zvířátka, má totiž kouzelnou moc s přídavkem lepší srsti, kopýtek a tak a podobně. Poučné a výchovné, jen co je pravda. Ovšem pokaždé naprosto jihnu nad úderností a roztomilostí kresby zároveň :)

Rexík a skútr - ano, PhotoShopu zasáhl i do světa oblíbeného dinosaura... což je pěkně hudry, ale co naplat. Hlavním hrdinou je tentokráte obávaný geniální bratránek Artur. Celé by se to dalo označit za povedenou lekci z chemie a fyziky. Proč taky ne, když Čtyřlístek vychovává v jiném směru, že? Dobře se to pak doplňuje. Navíc je to vesele obalené oblíbenými sousedy a jinými figurkami a je to. Pro fandy Rexe lepší, pro mě se nic zatvrzele nemění ;)

Na závěr Obsah příštího čísla, Objednávky a předplatné.

Poslední strana obálky - bože můj, Vánoce jsou již za 66 dní! Brekeke!
398. Šach mat

Nezapomeňte na předplatné!

Jedno z posledních čísel roku 2005 nám opět přináší tolik potřebnou, klasickou sekci Ahoj, holčičky a kluci. Skutečné je možná dobře, že se nikdo nevěnuje textové části této rubriky ;)

Konečně hlavní story od Hany a Josefa Lamkových je celkem dobrá. Ovšem některé vedlejší motivy zase celkem trestné :( Pinďa je přiveden k počítavé hře v šachy na základě vlastní nepřekonatelné nudy. Co to je? Reflexe na obecné mínění o současných mladých? ...nicméně budiž. Z našeho jindy bojácného hrdiny se stane pěkně závislý pařan, jenž je vtažen zcela reálně do hry. Odkaz na "druhou odmocninu z mc" ...je taky celkem kouzelný. Následné dění s oživlými šachy připomíná jindy příjemné hraní si s králi a královnami. Zbytek Čtyřlístku Pinďu nečekaně vysvobodí a navíc ještě dokáže tu a tam menší či větší dobro ;)) PhotoShopové efekty opět v akci, ale snad už si zvykám... to jakoby lesklé brnění pěšáků má alespoň opodstatnění. A pointa? Sama personifikace šachů je něco, co pravděpodobně napadlo každého z nás a není to novinka. V prostředí Čtyřlístku je to ovšem využito celkem pěkně, až na ten kouzelný počítač.

Strašidelná rodina - Hledači pokladů: standardně vydařený příběh o dalším příbuzném našich hlavních sourozenců. Trefné, mravokárné, ale celkem to i baštím :) Navíc ten vodovkový styl mě nepřestává fascinovat. A méně či více klasické pohádkové bytosti jsou jen a jen dobře - zde Král skřítků nebo Zlatý hřeben na česání vousů :)

Myšpulínovy hádanky s obrázkem na motivy podzimu. Tady mi chybí už jenom roháček :)

Reklama na Skvělé příběhy Čtyřlístku a Zachraňte Lidušku!

Viktorka - Tajemství Chobotnatic: Viktorka opět cestuje a tentokráte ne do moc příjemného prostředí... Tu a tam vtipné, kresba osobitá, ale nezaujala mě. Co se dá dělat :) Určitě se najde někdo jiný, kdo by zrovinka na Viktorku mohl přísahat... ;) Každopádně takhle vesmírná holka neurazí, poučí a pobaví. Víc není potřeba.

ReXíK a ufo: cestovní horečka pokračuje, Rex na internetu nalézá informace o ufu a jede i se svými dvěma kumpány do Edinburgu. Trochu moc kosmopolitní téma, co myslíte? A ty nápisy jako "UFO SHOW daily" se mi moc nezdají vhodné... ale třeba mají malé čtenáře vyučovat anglicky, co já vím? Zbytek je víceméně groteska s dalšími neotřelými zvířátky s lidskými vlastnostmi. A pointa: další Němečkův zářez do užití dalších typických zelených ufonů... :)

Reklama na Kámen mudrců a BeBe.
Objednávky, obsah příštího čísla.
Předplatné, starší vázané ročníky Čtyřlístku i Speciálu.

Ano, Vánoce jsou již za 46 dní!
399. Třináctá komnata

Pozor! Obálka čísla 400 bude vonět!

Ahoj, holčičky a kluci tentokráte jako one-woman-show podle Z. Kolářové z Litovle. Proč taky ne, když se zavděčila prakticky každé aktuálnější postavě ze Čtyřlístku?

POZOR! VŠECHNY KNÍŽKY ČTYŘLÍSTKU SI MŮŽETE OSOBNĚ ZAKOUPIT I U NÁS V REDAKCI. Od pondělí do pátku 10 až 15 hodin.

Neuvěřitelně buržoazní hlavní téma - Pinďa si potřebuje vydělat na horské kolo a jde proto na brigádu na místní obecní úřad. Dělá uklízečku, což mi moc nedochází, ale asi se s tím budu muset smířit. Každopádně šílený začátek! :( Nicméně brzy na to vstupuje do hry tajemná kancelář číslo 13 a je to o fous lepší. Ovšem mluvící kůň živící se výhradně starým papírem...? Nevím, nevím. A ty řeči o fakturách, že se nestydí! K tomu všemu moje silně neoblíbená PhotoShopová detailní kolečka a jde to silně k bodu mrazu... Už jste někdy viděli, aby Čtyřlístek v mezičase jen tak sledoval televizi? Naštěstí alibisticky v příštím okénku hrajou Člověče, nezlob se! "To je konec! Úřední šiml se utrhl ze řetězu!" A závěr je o splašeném zlém koni, kterého nakonec múzy pomocí zázračného nápoje bohů promění v Paegasa a vše se vrátí opět k normálu, včetně tramvají. Jestli v tomto příběhu postrádáte logiku, nejste rozhodně sami :(

Sedmikráskov - Cesta na jih: naštěstí kousek, co krapet vylepší náladu. Je to o tom, jak Dyk a sidekick chtěli odletět před zimou na jih, ale nepovedlo se. K tomu trocha zimních pohádkovějších extempore a je vše v pořádku. Nemám výhrad.

Reklama na Skvělé příběhy Čtyřlístku a Zachraňte Lidušku!

Čaroděj Metloděj - Zloděj: opět kousek, co mnohonásobně předčí hlavní Čtyřlístek. Precizní kresba, propracovaný příběh pro starší děti, než jsou ty v jeslích. Opět nevídané vyvedené. Tentokráte ještě o řád lepší než Sedmikráskov a to už je co říct :)

ReXíK na banketu: lišák má rýbu, kuře zas dopis od starosty titulovaný všem zasloužilým občanům města. Trochu mi to zní jako zasloužilí či národní umělci, ale to je určitě jen shoda, že? ;) V průběhu má děj opět blížeji ke grotesce, což samo o sobě nevadí. Lepší trapnost v českém prostředí než kdekoli jinde na světě, to ReXoVi nesluší. Nicméně takové osazenstvo na Radnici je celé jak vystřiženo z filmu Peníze nebo život od V+W ;)) Ten zvěřinec, to si musel Němeček užít až hanba :) Na závěr ještě další dávka grotesky a šmytec.

Objednávky, obsah příštího čísla => 400!!!! Slavnostní pecka!!!!!

SPOILER: 14.12.2005 půjde o cross-over Čtyřlístku a ReXíKa proti Zádrhelovi! Nevídané!!!!!

Předplatné, vázané kousky, Vánoce za 24 dní.
400. Souhvězdí Čtyřlístek

Předně musím předeslat, že jsem se na toto číslo těšila. A doufala jsem, že bude patřit mezi ty zdařilejší z poslední doby... a co se nestalo? Málem jsem to nepřežila. Ale vezměme to pěkně od začátku.

Obálka je zdařilá, dokonce hostuje i plhohodnotný ReXíK. A také tu je voňavý efekt vánoc, přesně takový, jaký bychom čekaly od katalogu firmy Oriflame... ale rozhodně ne od comicsu.

Ahoj holčičky a kluci - v dobrém provedení pohledu zpět na čísla 1, 100, 200 a 300. Nicméně, co si budeme namlouvat, už 300 byla sračka, která vařila z vody, respektive z vynikajícího Muže z budoucnosti. První tenké brožury formátu A5, která zavedla nový trend čtyřlístkovských knih pro 90. a 0. léta.

Hana Lamková a Josef Lamka - Jaroslav Němeček - Souhvězdí Čtyřlístek. Ještě pořád to vůbec nezní tak špatně. Ale! Hned z gruntu se dozvídáme, že nové slavnostní číslo je věnováno trendu realy-show ala Big Brother, zde maskované za Velkého strýčka (!!!!!). Navíc s lehkým motivem Survivoru (reality show z prostředí ostrova), které je spíš známější pro starší diváky.

"Vážený Čtyřlístku! Četl jsem všech Vašich 399 příběhů a k jubilejní čtyřstovce Vám věnuji výlet raketou do vesmíru. Váš věrný obdivovatel Velký strýček."

Ano, pomalu už není na tuto hrůzu co dodat - a to nás čeká ještě 14 perných stran. Následují naivní motivy rádoby sci-fi úvodu, které nakonec ale přejdou v klasické Myšpulínovy kousky, které jsou opepřené osvědčenými hláškami - Bobík bere sebou jídlo, Fifi nádobí. Následuje ztráta Pinďi ve velrybě. Jeho záchrana, pustý ostrov, nelibost zástupců Velkého strýčka se stupňuje. Podstrkují Bobíkovi jmění, ale opět není důvod pro hádky. Fifi vzpomíná Monte Christa, což už mi zase taky přijde nepřístojné - tak buď píšu pro čtenáře blbce, anebo ne, že. Následují další dva pokusy jako Čtyřlístek rozeštvat. Nečekaně nic nezabírá, ale konečně už se hneme dál, Čtyřlístek nalézá skryté kamery, pěstuje fintu na moderátory a nakonec vyhrává soutěž na celé čáře. Mělo to mít poučení nakonec, ale kdo jej spatřil v tom všem balastu je král.

Jedna strana reklamy na Skvělé příběhy Čtyřlístku a Zahraňte Lidušku! Další strana reklamy na BeBe Brumík.

Snad poprvé jásám, že Čtyřlístek skončil a je tu ReXíK, ovšem v příběhu ReXíK a Čtyřlístek od obligátního K. Ladislava. První stránka je nečekaně vynikající. V tomto nehledejte žádnou ironii. Zádrhel na svém hradě (s vlajkou, kde zkřížené hnáty rámují chemickou baňku) opět potřebuje vládnout. Tentokráte alespoň celému městu. Vynalézá zmenšovalo a jakožto vynikající archetyp zla nejprve zkouší svůj přípravek na svém kocourkovi. Povede se a jako už tolikrát, ale ne přesně v takovém to provedení, se ocitáme v džungli trav. Chvilku tu trvá, než ReX a Karlík a Lojzík přijdou na to, jak se všechno má, ale pak opět přichází na řadu rychlý spád. Skrze bratránka Artura v Austrálii se dovolají pomoci profesora Myšpulína s Třeskoprsk. No tak je to hezké, ale opět chvílemi velmi trapné. Speciálně jak Myšpulín bez veškerých indicií přijde na to, že bude mít čest právě se Zádrhlem... Nakonec i jeho ochraná metoda s plynovými maskami nevychází a Zádrhel je opět na koni. Následuje setkání všech sedmi hlavních hrdinů a velmi neumělými hláškami, aby skutečně každý pochopil, že je to zcela poprvé, kdy se setkávají spolu v jedno příběhu. Na další stránce se už chystají na Zádrhela a ještě o kus dál už mu lezou do kanclu. A zase ten Photoshop nahrazuje Němečka, jen aby nemusel nakreslit o pár cihel navíc :(( Naštěstí Zádrhel je kvalitně hláškující jako ti nejlepší záporáci z Bondovek. "Vítám vás, pánové. Celou dobu vás sleduji na monitoru!" "Teď vás všechny pochytám a pověsím si vás do ložnice! CHACHACHÁÁÁ!" Načež ho ale Piňďa sejme prakem, jímž sejme baňku se zmenšovací tekutinou a následně také Zádrhela, jeho monáč i mikrofon. Tím to tedy pro Zádrhela zatím končí, chudák je zavřenej do sklenice. A aby vše dopadlo, jak má, přichází zcela nečekaně Artur se svým vynálezem na podporu růstu plevelných plodim. Čili to také funguje na naše hrdiny a je to v cajku. Kolega Myšpulín by si ale zasloužil pěstí, jak si jen tak uboze a ledabyle na znamení výhry pohazuje se sklenicí se Zádrhelem. Artur pak s Myšpulínem jen ještě zvětší celé město, ReX a BoB posekaj plevel a maj topení na zimu. Dvojnásobný chudinka Zádrhl končí se svou sklenicí na polici u ReXe v kuchyni. Zbytek se rozloučí a mě nezbývá než doufat, že se Zádrhel zase někdy vrátí :))

Strana Objednávek/Obsahu příštího čísla, dále strana předplatného a nabídky starších vázaných ročníků obou časopisů.

Vánoce jsou za již za 10 dní. A rok 2006 je už taky pěkně nalajnován.
401. Tříkrálový večer

Tady se obávám, že nebude ani co hodnotit, 400 máme za sebou a tentokrát jde zase jen o jedno slabší řadového číslo. Navíc opět s folklórním námětem, jako to kupříkladu bylo s Martinem na bílém koni.

Hoši od Fifinky jdou koledovat, Bobík je za mouřenína. Zápletka je o záměně je jasná, ale pochybná. Skutečně se mi to nelíbilo ani trochu, tak se v tom nebudu šťourat.

Hlavní je, že obrázková sekce na 2. straně obálky nese ovoce. Děti totiž pochopily ponaučení z příběhu o Šachách, takže už nebudou tak dlouho vysedávat u kompu.

Příběhy z lesa - Myší hrádek. Taky celkem nuda a navíc vykradačská dle klasických pohádkových témat. Ilustrace ujdou, ale zase mi to nějak celé nesedí. Popojedem.

Stránka s křížovkou, stránka reklamy na oldies vydání.

Případy detektiva Preclíka - Tučňák Pink. Ale taky to jde, ale nic extra. Svatopluk Hrnčíř je sice osvědčená kvalita, ale už taky stárne. Možná, kdyby změnil ilustrátora, tolik by to nebylo do očí.

No a ReXíK v království ledu? Jak vždycky si drží laťku, ale nepřekonává se. Zase spousta zvířecích vtipů, asociace na Růženku atd. Opět hostuje osvědčený Artur.

Čtyřlístek - zásilkové knihkupectví, konečně si udělali hezčí design na tu vlastní reklamu. Však už taky bylo na čase ;) Dál Slevy/Obsah na příště/Předplatné/Vázané...

Vánoce jsou za námi, ale dárek potěší vždycky!
402. Loď v závěji

Druhá strana obálky s klasickými dětskými obrázky. Titulní příběh s ufonem se tváří jako další varianty na již klasická setkání Čtyřlístku s jinými zelenými mužíky. A taky jo. Zelenáč je celkem zlomyslný, takže vývoj zápletky se má jako vždycky - zprvu mají všichni z novinek radost, ale velmi záhy je to omrzí a proto se vše musí vrátit do starých kolejí. Přímočaré a standardní.

Velryba Bambule - Souboj. Faltová / Šimková udedly sice velmi dobrou práci, pro mě ale zůstává bez zájmu.

Křížovka + Reklama na souborná vydání.

Viktorka - Velká jízda. Taky moje spíš neoblíbená záležitost, ale obecně se nedá říct, že jde o něco špatného.

ReXíK a bláznivé počasí. Docela humorné použití personifikované rosničky / rosňáka a kozla + kozlice. Na moment se mihne také jelen, takže klasa :) A doopravdy jsem se pobavila.

Zásilkové knihkupectví, Předplatné, Slevy, Obsah příštího čísla atd. ... Nakonec reedice Tajemství železné masky.
403. Malíř Kony

Obligátní dětské obrázky.

Hlavní zápletka o malíři Bobíkovi a nezbedné opici celkem ujde. Nicméně pochybuju, že otázky ohledně moderního malířství děti zaujmou. Ale kdo ví? ;) Každopádně je to svěží a nápadité, takže pochvala.

Křesadlo - jednorázovka na motivy H.Ch. Andersena se jakoby drží starých trendů, ale v dnešním moderním Čtyřlístku je to trochu jako pěst na oko. Přesto poučné a docela kvalitní. Tuhle strategii by chtělo posílit.

Reklama na souborná vydání plus na Kinder Překvapení.

Sedmikráskov a Sněhuláci obligátně kvalitní. Můj nejoblíbenější seriál z celého časopisu ;) Jako vždy dobře ztřeštěné a vypointované.

ReXíK kdo maže, ten jede. Další zvířecí eskapády, tentokrát na horách. Standard si to drží vysoký, ale pokaždé mě to nedojme. Přesto držím palce, aby to zas nekleslo...

Reklama, reedice atd....
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru