wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2019

Knihovnička Čtyřlístek » Autoři Čtyřlístku » Éry autorů Čtyřlístku
Éry autorů Čtyřlístku

Éry autorů Čtyřlístku Narozdíl od seznamu všech autorů Čtyřlístku, v tomto přehledu se podíváme na znázornění období, ve kterých rozliční autoři působili.
V přehledu jsou autoři vedeni pod svým pravým jménem, všechny známé a ověřené pseudonymy jsou demaskovány.

Čtěte také:
Éry seriálů ze Čtyřlístku


Autoři v čase

Grafické znázornění let, ve kterých působili častější autoři Čtyřlístku (kteří napsali 13 dílů a více). Nezáleží na tom, jestli byl scénář napsán samostatně, nebo jestli jej vytvořila dvojice autorů. Započteny jsou i příběhy z komiksových knih a speciálů Čtyřlístku.

Levý graf - zohledněny jen scénáře ke Čtyřlístku
V grafu jsou propojeny roky mezi prvním a posledním dílem Čtyřlístku, ke kterému napsal daný autor scénář. Světlejší barvou jsou naznačeny ročníky, ve kterých nevyšel ani jeden díl hlavního seriálu Čtyřlístku napsaný daným autorem.

Pravý graf - zohledněny i scénáře k dalším seriálům v časopise
V grafu jsou propojeny roky mezi prvním a posledním dílem seriálu ze Čtyřlístku, ke kterému napsal daný autor scénář. Šedivá barva - v daném roce nevyšel v časopise žádný seriál napsaný daným autorem. Oranžová barva - v daném roce vyšel alespoň jeden díl nějakého seriálu od daného autora, ale nebyl to hlavní seriál Čtyřlístku. Zelená barva - v daném roce vyšel alespoň jeden díl hlavního seriálu Čtyřlístku od daného autora (a na jiných seriálech už nezáleží).
V tomto grafu je nádherně patrné, že mnoho scénáristů začínalo v časopise nejdřív na nějakém jiném seriálu a až později byli přizváni i k psaní příhod pro Myšpulína, Fifinku, Bobíka a Pinďu.

Graf
Společné dílo

V posledním grafu se podíváme, kolik různých autorů se v jednom ročníku podílelo na napsání scénářů k seriálu se Čtyřlístkem. Započteny jsou i příběhy z komiksových knih a speciálů Čtyřlístku, započteni jsou i autoři, kteří napsali jen jeden příběh. Scénáristická dvojice je rozpočítána na dva autory, ale nezohledňují se kombinace dvojic autorů, jedná se zkrátka o celkový počet různých osob, které v daném roce přispěly.
Stoupající počet autorů odráží zvyšující se počet příběhů v jednom ročníku, jak stoupá periodicita časopisu i různých speciálů.

Graf
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Honza (Faltová)
Honza (Faltová)
Večerníčkové seriály
Večerníčkové seriály
Míče a míčky
Míče a míčky
Příběhy 2015
Příběhy 2015
Komiksácké pojmy
Komiksácké pojmy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz