Knihovnička Čtyřlístek » Autoři Čtyřlístku » Éry autorů Čtyřlístku
další články z kategorie Autoři Čtyřlístku
Éry autorů Čtyřlístku

Éry autorů Čtyřlístku Na rozdíl od seznamu všech autorů Čtyřlístku, v tomto přehledu se podíváme na znázornění období, ve kterých rozliční autoři působili.
V přehledu jsou autoři vedeni pod svým pravým jménem, všechny známé a ověřené pseudonymy jsou demaskovány.

Čtěte také:
Éry seriálů ze Čtyřlístku


Autoři v čase

Grafické znázornění let, ve kterých působili častější autoři Čtyřlístku (kteří napsali 13 dílů a více). Nezáleží na tom, jestli byl scénář napsán samostatně, nebo jestli jej vytvořila dvojice autorů. Započteny jsou i příběhy z komiksových knih a speciálů Čtyřlístku.

Levý graf - zohledněny jen scénáře ke Čtyřlístku
V grafu jsou propojeny roky mezi prvním a posledním dílem Čtyřlístku, ke kterému napsal daný autor scénář. Světlejší barvou jsou naznačeny ročníky, ve kterých nevyšel ani jeden díl hlavního seriálu Čtyřlístku napsaný daným autorem.

Pravý graf - zohledněny i scénáře k dalším seriálům v časopise
V grafu jsou propojeny roky mezi prvním a posledním dílem seriálu ze Čtyřlístku, ke kterému napsal daný autor scénář. Šedivá barva - v daném roce nevyšel v časopise žádný seriál napsaný daným autorem. Oranžová barva - v daném roce vyšel alespoň jeden díl nějakého seriálu od daného autora, ale nebyl to hlavní seriál Čtyřlístku. Zelená barva - v daném roce vyšel alespoň jeden díl hlavního seriálu Čtyřlístku od daného autora (a na jiných seriálech už nezáleží).
V tomto grafu je nádherně patrné, že mnoho scénáristů začínalo v časopise nejdřív na nějakém jiném seriálu a až později byli přizváni i k psaní příhod pro Myšpulína, Fifinku, Bobíka a Pinďu.

Graf
Společné dílo

V posledním grafu se podíváme, kolik různých autorů se v jednom ročníku podílelo na napsání scénářů k seriálu se Čtyřlístkem. Započteny jsou i příběhy z komiksových knih a speciálů Čtyřlístku, započteni jsou i autoři, kteří napsali jen jeden příběh. Scénáristická dvojice je rozpočítána na dva autory, ale nezohledňují se kombinace dvojic autorů, jedná se zkrátka o celkový počet různých osob, které v daném roce přispěly.
Stoupající počet autorů odráží zvyšující se počet příběhů v jednom ročníku, jak stoupá periodicita časopisu i různých speciálů.

Graf
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru