wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2021

Karajda: adaptace

Karajda: adaptace Třikrát oživený Karajda - Příhody televizního skřítka od Věry Faltové se dočkaly dokonce tří seriálů v různých zpracováních!
Jméno a vzhled hlavního hrdiny a jeho přátel se v těchto příbuzných seriálech odlišují. Příběhy mají stejné schéma. Dobrodružství se neopakují, ale úvodní díl mají všechna tři zpracování (až na detaily) naprosto stejný.

Čtěte také:
Karajda (seriál ve Čtyřlístku)
Karajda (II) (seriál ve Čtyřlístku)
Karajda: noviny


Šotek (1985)

V prvním zpracování vycházel v letech 1985-1986 v sobotních novinách Práce pod názvem Šotek a má 62 dílů (seznam). Seriál začíná při natáčení pohádky v televizním studiu. Asistent režie natočí ze starého kohoutku vodu, kterou vylije na sádrového trpaslíka Šotka. Protože je to živá voda, probudí trpaslíka k životu. Šotek utíká z televize až se dostane ke svým novým přátelům - holčičce Barborce s jezevčíkem Karáskem.

ŠotekKarajda (1993)

V roce 1993 začal vycházet ve Čtyřlístku seriál (Televizní skřítek) Karajda a během 4 roků se dočkal 28 dílů (seznam). Seriál začíná naprosto stejně: při natáčení pohádky v televizním studiu. Asistent režie natočí ze starého kohoutku vodu, kterou vylije na sádrového trpaslíka Karajdu. Protože je to živá voda, trpaslík obživne a uteče z televize až se dostane ke svým novým přátelům - holčičce Lucce s pudlíkem Filipem.
Prvních několik dílů je inspirováno příběhy Šotka, zbytek je úplně nový.

Karajda 1993Karajda (II) (2004)

V roce 2004 se po 8leté pauze Karajda do Čtyřlístku vrátil. Ačkoliv se jmenuje stejně jako jeho předchůdce, nejde tak úplně o pokračování, jako spíš o "restart" seriálu. Obnovený Karajda se během 2 let dočkal jen 5 dílů (seznam). Seriál začíná velmi podobně: při natáčení pohádky v televizním studiu. Asistent režie donese režisérovi na bolavá záda zázračnou mast, po které snad i sádrový trpaslík Karajda ožije. A opravdu, trpaslík obživne a uteče z televize na Kavčích horách až se dostane ke svým novým přátelům - holčičce Lucce s mluvícím kocourem Fouskem.

Karajda 2005
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Čoky a Teddy
Čoky a Teddy
Mistrovství vynálezců
Mistrovství vynálezců
Samolepky
Samolepky
Křížem krážem!
Křížem krážem!
Různá vydání knih
Různá vydání knih
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz