další články z kategorie Seriály v publikacích
Karajda: adaptace

Karajda: adaptace Třikrát oživený Karajda - Příhody televizního skřítka od Věry Faltové se dočkaly dokonce tří seriálů v různých zpracováních!
Jméno a vzhled hlavního hrdiny a jeho přátel se v těchto příbuzných seriálech odlišují. Příběhy mají stejné schéma. Dobrodružství se neopakují, ale úvodní díl mají všechna tři zpracování (až na detaily) naprosto stejný.

Čtěte také:
Karajda (seriál ve Čtyřlístku)
Karajda (II) (seriál ve Čtyřlístku)
Karajda: noviny


Šotek (1985)

V prvním zpracování vycházel v letech 1985-1986 v sobotních novinách Práce pod názvem Šotek a má 62 dílů (seznam). Seriál začíná při natáčení pohádky v televizním studiu. Asistent režie natočí ze starého kohoutku vodu, kterou vylije na sádrového trpaslíka Šotka. Protože je to živá voda, probudí trpaslíka k životu. Šotek utíká z televize až se dostane ke svým novým přátelům - holčičce Barborce s jezevčíkem Karáskem.

ŠotekKarajda (1993)

V roce 1993 začal vycházet ve Čtyřlístku seriál (Televizní skřítek) Karajda a během 4 roků se dočkal 28 dílů (seznam). Seriál začíná naprosto stejně: při natáčení pohádky v televizním studiu. Asistent režie natočí ze starého kohoutku vodu, kterou vylije na sádrového trpaslíka Karajdu. Protože je to živá voda, trpaslík obživne a uteče z televize až se dostane ke svým novým přátelům - holčičce Lucce s pudlíkem Filipem.
Prvních několik dílů je inspirováno příběhy Šotka, zbytek je úplně nový.

Karajda 1993Karajda (II) (2004)

V roce 2004 se po 8leté pauze Karajda do Čtyřlístku vrátil. Ačkoliv se jmenuje stejně jako jeho předchůdce, nejde tak úplně o pokračování, jako spíš o "restart" seriálu. Obnovený Karajda se během 2 let dočkal jen 5 dílů (seznam). Seriál začíná velmi podobně: při natáčení pohádky v televizním studiu. Asistent režie donese režisérovi na bolavá záda zázračnou mast, po které snad i sádrový trpaslík Karajda ožije. A opravdu, trpaslík obživne a uteče z televize na Kavčích horách až se dostane ke svým novým přátelům - holčičce Lucce s mluvícím kocourem Fouskem.

Karajda 2005
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru