wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2019

Další příbuzné seriály

Další příbuzné seriály Velmi stručně o dalších příbuzných seriálech.

Pat a Mat

Spolutvůrcem a výtvarníkem oblíbeného večerníčku Pat a Mat (...A je to!) je Vladimír Jiránek. Ten pro Čtyřlístek připravil dvojdílný seriál Valda a Cvalda (1976-1977).

Odkazy:
Pat a Mat - článek na Wikipedii
Pat a Mat (oficiální stránky)

O seriálu se dočtete i jinde, co ale nebylo nikde k prohlédnutí - kompletní kolekce VHS vydání (pro sběratelské nadšence). Seriál vyšel na VHS ve dvou různých edicích a ty se mezi sebou liší obsahem i pořadím dílů. Na DVD vycházel seriál už společně s druhou edicí VHS, a přesto se mezi sebou VHS a DVD liší v počtu a výběru dílů, i když mají podobný obrázek na obalu.

Pat a MatO krtkovi

Velepopulární kreslený seriál s krtečkem vymyslel a nakreslil Zdeněk Miller. Se Čtyřlístkem má společného jen málo. Stejně jako Čtyřlístek je český, známý a populární a najdete ho na rozličných doplňkových předmětech (hrací karty, omalovánky, plyšáci, bombóny).

Odkaz:
O krtkovi - článek na Wikipedii

O seriálu se není třeba rozepisovat, postačí odkaz. Zde přinášíme něco, co jinde pohromadě nebylo - přehlídka vydaných VHS (pozdější vydání na DVD má epizody seriálu rozěleny mezi jednotlivé tituly jiným způsobem). V přehledu zřejmě nic nechybí (kromě kvalitnějších náhledů u několika kazet). Seriál byl vydán na VHS celkem ve 4 vydáních (1.-5. kazeta vyšly 4x, ostatní 2-3x). Všechna vydání mají stejnou skladbu dílů, liší se hlavně obrázkem na přebalu.

Pat a Mat


Zdroje: aukro.cz, masbirka.cz, mimibazar.cz, další antikvariáty na webu
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Barbánek
Barbánek
Bobík zpívá
Bobík zpívá
Reedice příběhů
Reedice příběhů
Čtyřlístek z Vlasty
Čtyřlístek z Vlasty
Básně v knihách
Básně v knihách
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz