wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2019

Další příbuzné seriály

Další příbuzné seriály Velmi stručně o dalších příbuzných seriálech.

Pat a Mat

Spolutvůrcem a výtvarníkem oblíbeného večerníčku Pat a Mat (...A je to!) je Vladimír Jiránek. Ten pro Čtyřlístek připravil dvojdílný seriál Valda a Cvalda (1976-1977).

Odkazy:
Pat a Mat - článek na Wikipedii
Pat a Mat (oficiální stránky)

O seriálu se dočtete i jinde, co ale nebylo nikde k prohlédnutí - kompletní kolekce VHS vydání (pro sběratelské nadšence). To zatím nemáme kompletní ani zde, ale aspoň něco. Seriál vyšel na VHS ve dvou různých edicích a ty se mezi sebou liší obsahem i pořadím dílů. Na DVD vycházel seriál už společně s druhou edicí VHS, a přesto se mezi sebou VHS a DVD liší v počtu a výběru dílů, i když mají podobný obrázek na obalu.

Pat a MatO krtkovi

Velepopulární kreslený seriál s krtečkem vymyslel a nakreslil Zdeněk Miller. Se Čtyřlístkem má společného jen málo. Stejně jako Čtyřlístek je český, známý a populární a najdete ho na rozličných doplňkových předmětech (hrací karty, omalovánky, plyšáci, bombóny).

Odkaz:
O krtkovi - článek na Wikipedii

O seriálu se není třeba rozepisovat, postačí odkaz. Zde přinášíme něco, co jinde pohromadě nebylo - přehlídka vydaných VHS (pozdější vydání na DVD má epizody seriálu rozěleny mezi jednotlivé tituly jiným způsobem). V přehledu chybí zřejmě jen jeden titul (a kvalitnější náhledy u několika kazet). Seriál byl vydán na VHS celkem ve 4 vydáních (1.-5. kazeta vyšly 4x, ostatní 2-3x). Všechna vydání mají stejnou skladbu dílů, liší se hlavně obrázkem na přebalu.

Pat a Mat


Zdroje: aukro.cz, masbirka.cz, mimibazar.cz, další antikvariáty na webu
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Pohádky (Fučíková)
Pohádky (Fučíková)
Čtyřlístek stále nosí štěstí
Čtyřlístek stále nosí štěstí
Reprodukce
Reprodukce
Příběhy 2010
Příběhy 2010
Komiksový vesmír
Komiksový vesmír
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz