další články z kategorie Neobvyklé příběhy Čtyřlístku
Příběhy z omalovánek

Příběhy z omalovánek Příběhy z omalovánek, které mají i textovou část (povídání nebo básně).

U mnoha omalovánek chybějí údaje o ději. Prosím sběratele, kteří takový titul mají, ať mi napíšou a informace doplníme.

Čtěte také:
Omalovánky 1970-1992

1. Čtyřlístek v omalovánkách
Čtyřlístek v omalovánkách (omalovánky, 1970)
napsala Ladislava Kořízková, povídání na konci
(povídání nesouvisí s obrázky z omalovánek, kde jsou jednotlivé postavičky) Čtyřlístek jede v Myšpulínově autotřasu na chatu do Třeskoprsk oslavit Fifinčiny narozeniny. Přijdou i kamarádi Svetřík s Flikem, Kryštofek a Pidivízek a kouzelník Huryjáš. Pěkný den se snaží zkazit nepřítel Čtyřlístku Zádrhel, který přelétává v letadle nad chatou. Myšpulín se snaží zahnat Zádrhela svým hrachovým prakostřelem. Když to nepomůže, shodí Zádrhela svými kouzly Huryjáš. Ale nenechá ho spadnout, přičaruje mu letiště, jenže plné kopřiv, aby byl nějak potrestán. Oslava narozenin může pokračovat v klidu.
2. Čtyřlístek na safari
Čtyřlístek na safari (omalovánky, 1975)
napsala Magdalena Röselová, povídání na konci
Babička-cestovatelka po světě přiveze svým vnoučatům v Praskolesích omalovánky Čtyřlístek na safari. Vysvětlí jim, co je safari a kdo je Čtyřlístek. Dětem se omalovánky a Čtyřlístek líbí a tak další den přestrojí domácí zvířátka za postavičky ze Čtyřlístku.
Příběh v omalovánkách: Čtyřlístek si projíždí safari v Myšpulínově autě s klecí. Fifi vyleze na žebřík a fotí si zblízka žirafu, pak Čtyřlístek projíždí kolem velbloudů, Pinďa se sveze na pštrosovi a Bobík v klokaní kapse, a potom auto Čtyřlístku obtěžují opice. Bobík se chová trochu nevybíravě k divokým šelmám z bezpečí auta s klecí. Nakonec Myšpulín nabourá do bizona, ale auto odtáhne hodný nosorožec.
3. Čtyřlístek na pouti
Čtyřlístek na pouti (omalovánky, 1976)
napsala Magdalena Röselová, povídání na konci
Čtyřlístek se vydal na pouť. Okusí houpačky, lochnesku, autodrom, vzpírání, střelnici, strašidelný hrad a nakonec aerodrom. Jenže na poslední atrakci se s nimi odtrhne loď a odlétá do vesmíru. (Dál pokračuje jen vyprávění bez obrázků) Myšpulín vypravuje kamarádům co jsou to hvězdy a souhvězdí. Když Myšpulín vysvětlí, jaká pověst se váže k etioptské princezně Andromedě, po které bylo pojmenované jedno ze souhvězdí, chce Fifinka doletět právě tam.
4. Čtyřlístek u moře
Čtyřlístek u moře (omalovánky, 1977)
napsala Magdalena Röselová, povídání na konci
děj není k dispozici
5. Nové auto v Třeskoprskách
Čtyřlístek sportuje (omalovánky, 1978)
napsala Magdalena Röselová, povídání na konci
děj není k dispozici
6. Čtyřlístek na výletě
Čtyřlístek na výletě (omalovánky, 1979)
napsala Simona Simonová, povídání na konci
Simonka chce, aby jí děda před spaním vyprávěl pohádku o Čtyřlístku. Děda nemůže vypravovat o cestě do vesmíru, tam totiž nebyl, tak vypráví o tom, jak šel Čtyřlístek na výlet. Bobík hraje písničku na kytaru a pak si zahrál na Bílou paní a všechny postrašil. A pak šli na houby a na ryby... a najednou děda řekl, že jde spát, ať si nechá Simonka o výletě Čtyřlístku zdát. Simonka souhlasila, a vše co se jí zdálo je nakresleno v omalovánkách.
7. Čtyřlístek a jeho vynálezy
Čtyřlístek a jeho vynálezy (omalovánky, 1980)
napsal Jaroslav Veis, povídání na konci
děj není k dispozici
8. Čtyřlístek na maškarádě
Čtyřlístek na maškarádě (omalovánky, 1981)
napsala Dagmar Ledečová, básničky uvnitř
Čtyřlístek si obléká masky na karneval. Fifinka je přestrojena za hradní paní. Rytíř Pinďa se vyleká kata Bobíka a loupežníka Myšpulína. Na maškarním plese spolu tančí Myšpulín s Fifinkou a kupodivu i Pinďa s Bobíkem. Bobík přišlápne Fifince vlečku. Rytíř s katem na chvíli zkříží fletety za urážku hradní paní, pak už ale Čtyřlístek jede domů - Fifinka řídí a kluci tlačí auto.
9. Čtyřlístek na pustém ostrově
Čtyřlístek na pustém ostrově (omalovánky, 1982)
napsala Helena Špačková, povídání na konci
Skončila škola a Čtyřlístek vyrazil na výlet balónem. Když doplul balón nad moře, celé hejno racků ho protrhlo. Čtyřlístek ztroskotal na malém ostrově. Fifinka se klidně opaluje zatímco kluci chytají létající ryby k jídlu. Po bouři přelétne nad ostrovem letadlo a shodí Čtyřlístku nafukovací člun. Čtyřlístek se plaví z ostrova, chvíli se vozí na velrybě, pak přeskočí na delfíny a konečně se dostane na břeh. Znovu doma si Čtyřlístek čte o trosečníkovi Robinsonovi.
10. Čtyřlístek na výletě do minulosti
Čtyřlístek a stroj času (omalovánky, 1984)
napsala Noemi Zárubová, povídání na konci
Čtyřlístek se ve stroji času vydává na cestu do minulosti. Nejdříve zastaví v pravěku. Pinďu chytne do zobáku ještěr, naštěstí ho Bobík osvobodí. Pinďa spadne přímo na záda brontosaura a pěkně sklouzne zpět ke Čtyřlístku. Na další zastávce časem potkají mamuta a při dalším přeskoku Bobík ukradne pralidem prakuře, které si pekli na rožni. V Egyptě si Čtyřlístek staví vlastní pyramidu a pak si jde odpočinout na ples na středověký zámek. Pan král má Čtyřlístek rád, patří mezi jeho oblíbenou četbu.
11. Cesta kolem světa
Cesta kolem světa (omalovánky, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, básničky na konci
Čtyřlístek jezdí po světě - daleký sever, Egypt, Alpy, rodeo asi v Americe, Austrálie a Japonsko.
12. Čtyřlístek na horách
Čtyřlístek na horách (omalovánky, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, básničky na konci
Čtyřlístek si zabalil plné auto věcí a jede na hory. Zatímco ostatní lezou na vrcholek hory pomocí lana, Bobík cestuje v posteli nadnášené balónky. Na úzkém vrcholku si Čtyřlístek pořídí snímek a pak všichni na jedněch dlouhých lyžích jedou dolů. Lyže se zlomí a Čtyřlístek se vmotá do sněhové koule, která ale kamarády bezpečně dopraví do údolí.
13. Bobík
Bobík (omalovánky, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, básničky uvnitř
děj není k dispozici
14. Fifinka
Fifinka (omalovánky, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, básničky uvnitř
děj není k dispozici
15. Myšpulín
Myšpulín (omalovánky, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, básničky uvnitř
Básnička vypráví o tom, že Myšpulín vynalezl nového robota, který umývá nádobí, uklízí, řeže dříví nebo se stará o zvířata. Poslední verše nabádají děti k vymalování omalovánek a k jejich rozložení, protože slepením navazujících stránek dohromady vznikne velký plakát s Myšpulínem.
16. Pinďa
Pinďa (omalovánky, 1988)
napsala Ljuba Štíplová, básničky uvnitř
děj není k dispozici
17. Čtyřlístkův herbář
Čtyřlístkův herbář (omalovánky, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, básničky uvnitř
děj není k dispozici
18. Čtyřlístek a piráti
Čtyřlístek a piráti (omalovánky, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, básničky uvnitř
Čtyřlístek plachtí na moři a narazí na opuštěnou pirátskou loď. Využije příležitosti, nalodí se a chce si na piráty zahrát, jenže opravdoví piráti z lodi nezmizeli, ale zrovna se radili v kajutě. Čtyřlístek se ale nedá lehce. Myšpulín se ohání mečem a jako hlavní zbraň vymyslí (kupodivu) vystřelení Pindi z děla, což piráty vypudí (jen se Pinďa nesmí zatím probudit).
19. Hrady a zámky Čtyřlístkem poznané
Hrady a zámky Čtyřlístkem poznané (omalovánky, 1992)
napsala Ljuba Štíplová, básničky uvnitř
Čtyřlístek na výletech po českých a slovenských hradech a zámcích. Na šlapoletu přelétá nad Karlštejnem, prochází se po Kosti a pak Konopišti, plaví se na loďce zámeckým rybníkem Červené Lhoty, stanuje u Bojnice, na kánoi po řece Orava si prohlíží Oravský zámek. Myšpulín promítá z diapozitivů zámek Hluboká a po turistické značce se Čtyřlístek vydává ke Křivoklátu.
20. "Kouká Myšpulín správně?"
"Kouká Myšpulín správně?" (omalovánky, 2013)
Čtyřlístek jede na kolech na výlet. Myšpulín se praští o větev, tvrdí, že ji vůbec neviděl. Kamarádům je to divné, na minulém výletě spadnul taky. Ve školce v Třeskoprskách se bude konat vyšetření očí, Čtyřlístek se dá taky otestovat. Moderním vyšetřením, které se líbí i dětem, zjistí doktorka, že Myšpulín špatně vidí na dálku. V optice si Myšpulín vyzvedne brýle a Čtyřlístek bude moci na výlet bez pádů z kola.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru