wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2020

Knihovnička Čtyřlístek » Krátké příběhy Čtyřlístku » Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku (příběhy)
Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku (příběhy)

Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku (příběhy) V roce 2012 byla okolo Máchova jezera otevřena 12kilometrová naučná stezka Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku. Na ní najdeme tři informační cedule s krátkými příběhy Čtyřlístku, které se týkají přírodních krás a pověstí kraje. Zároveň jsou k sehnání v dokeském informačním centru dvě brožurky o naučné stezce, které obsahují povídání, ale žádný komiks.
Cedule nakreslil a možná i napsal Jaroslav Němeček.


Čtěte také:
Muzeum Čtyřlístek a naučná stezka Se Čtyřlístkem kolem Blaťáku

1. cedule
Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku (2012)
nakreslil Jaroslav Němeček
Čtyřlístek vyráží na túru kolem Blaťáku/Máchova jezera po žluté značce, na cestě jej čekají tři informační tabule. Je třeba se nejdřív řádně rozcvičit. Cestou se Čtyřlístek staví na kopci, kterému se říká Králův stolec. Myšpulín všem přečte příběh jak kopec dostal jméno podle krále Karla IV. Dál se Čtyřlístek vydává k Břehyňskému rybníku.
2. cedule
Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku (2012)
nakreslil Jaroslav Němeček
Výlet zdárně pokračuje. Bobík by se posilnil, Myšpulín nabízí radši informace o zdejším kraji. Protější vrch se jmenuje Havířský, protože zde havíři těžili železnou rudu. Druhý kopec se jmenuje Číhadlo podle zařízení na chytání ptáků. Nejhezčí výhled bude z vrchu Borný, kde se Bobík konečně dočká svačiny.
3. cedule
Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku (2012)
nakreslil Jaroslav Němeček
Čtyřlístek konečně dorazil do Starých Splavů. Jde se vyfotit k Jarmilině skále, ke jménu se pochopitelně váže legenda. Pak se Čtyřlístek ještě hádá o to, proč se říká Máchovo jezero, když je to rybník. A pak už se vrací Jarmilinou stezkou do Doks, kde navštíví svoje muzeum.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Ivo a Iva
Ivo a Iva
Pinďův strach
Pinďův strach
Angličtina
Angličtina
Příběhy 1981
Příběhy 1981
Poprvé v příbězích
Poprvé v příbězích
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz