další články z kategorie Sběratelské publikace
Sheila

SheilaNově vzniklé nakladatelství a vydavatelství Čtyřlístek vydalo v roce svého vzniku 1990 tři tituly - speciální čísla Čtyřlístku Křížovky Čtyřlístku a Vánoční příběhy a v prosinci ještě první číslo zamýšleného dvojměsíčníku Sheila.
Příběh prostitutky Sheily v mafiánském prostředí anonymního amerického města třicátých let napsal a nakreslil Bof (vl. jm. Bohumil Fencl), známý jako autor komiksu Mr. Sweet - manhattanský detektiv z časopisu Kometa a Binky ze Čtyřlístku.
Uvedení prvního dílu předcházela dokonce televizní reklama, jenže u prvního dílu nakonec i zůstalo. Podle dobových informací stál za zánikem časopisu finanční kolaps agentury Zeras, která zajištovala pro nakladatelství Čtyřlístek distribuci. Už nikdy nevyšlo nakreslené a připravené druhé číslo s názvem Vysoká hra.
Se Sheilou to nedopadlo, Bof ale spolupracoval s redakcí dál - přímo pro časopis Čtyřlístek připravil 12dílný seriál Binky (1991-1993). Po 20 letech se restartovaný seriál do Čtyřlístku vrátil pod názvem Binky kontra T-Max (2013-2015) s 11 novými díly. Mr. Sweet se nového dílu dočkal po 23leté pauze a pak i souborné knihy.
Comebacky jsou zjevně autorova specialita, protože podle rozhovorů v novinách chystá Bof po 26 letech 3. díl Sheily! A pokud to dobře dopadne, budou čtyřlístkovský, ztracený a úplně nový příbeh vydány v souborné knize.

Čtěte také:
Binky
Binky kontra T-Max
Mr. Sweet - manhattanský detektiv
Plánováno - nevydáno (Sheila)

Odkazy:
záznam na comicsDB.cz
záznam na Komiks.cz
Komiks.cz - Bubliny a obliny (1) - Úvod
Komiks.cz - Bubliny a obliny (2) - Sheila aneb Konečně něco ke čtení
Byla to čirá klukovina a legrace (též o novém díle Sheily)
Rozhovor s kreslířem Fenclem (též o novém díle Sheily)


Sheila 1
Sheila Mstitelka (1990)
vydal Čtyřlístek
napsal a nakreslil Bof (vl. jm. Bohumil Fencl), 20 stran
Po vraždě jedné prostitutky se vydáva její kamarádka Sheila, která je shodou okolností také prostitutka, na nebezpečnou cestu po stopách jejího vraha...
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru